Start » Co nowego » Bielizna dla wyjątkowych kobiet

Bielizna dla wyjątkowych kobiet

Wyświetlono 2 220 razy

Sklep firmowy „Maria” otwarty 3 marca przy ul. Żabikowskiej 49 (obok ryneczku) oferuje klientkom szytą na miarę bieliznę. Nazwa placówki pochodzi od imienia właścicielki i zarazem nazwy Pracowni Krawiecko-Gorseciarskiej prowadzonej przez państwo Rzannych z Poznania (Świerczewo), założonej w 1989 r. i produkującej od 25 lat m.in. stroje dla Amazonek i pań z dysproporcjami ciała. Ich produkty sprzedawane są na terenie Polski, Białorusi i Ukrainy. Amazonki to kobiety, którym z przyczyn zdrowotnych amputowano jedną bądź obydwie piersi.

Bielizna produkowana jest głównie z myślą o nich. Gorset protetyczny dla Amazonki wygląda jak zwykła bielizna, ale ma nieco inną konstrukcję. Musi on utrzymać dość ciężką protezę w odpowiednim miejscu, przysłonić ją i układać się zgrabnie na piersi. Stanik ma wszytą specjalną kieszonkę. W nią wkładana jest proteza, którą kupuje się w specjalistycznych sklepach zaopatrzenia medycznego. Dobrej jakości proteza kosztuje ok. 400 zł i jest częściowo refundowana przez NFZ. Pani Maria często doradza klientkom, jaką protezę mają kupić. Jej kształt i rozmiar musi być dopasowany do figury, kształtu, wielkości, rozstawienia i kondycji piersi oraz jej osadzenia względem ramion i pachy. W doborze protezy istotny jest też rodzaj wykonanego zabiegu, cięcia na ciele, powstałe blizny. Gorset ma zakryć niedoskonałości bądź przycisnąć odstające fragmenty ciała. – Wiele kobiet nawet po rekonstrukcji piersi jest nadal okaleczonych i ma problem z dopasowaniem stanika – mówi pani Maria. Stąd w sklepie znajduje się blisko 30 fasonów gorsetów protetycznych.

Kobiety o obfitych kształtach (o obwodach pod biustem powyżej 100 cm), z dużym bądź bardzo małym biustem, również mają problemy ze znalezieniem dla siebie odpowiedniej bielizny. Podobnie, jak panie z małym obwodem pod biustem, hojnie obdarzone przez naturę. Pomiar gorseciarki różni się od krawieckiego – pod uwagę brany jest rozmiar pod biustem na wdechu, wydechu, wyliczana jest średnia (to obwód utrzymuje biust, a nie ramiączko od stanika). Na tym właśnie polega doradztwo w doborze odpowiedniego rozmiaru. Największy z dostępnych rozmiarów kostiumu kąpielowego to 56, większe realizowane są na zamówienie.

W pracowni liczba zatrudnionych osób nie przekracza 10. Pani Maria projektuje stroje, pozostałe panie kroją materiał i szyją. Dzianina sprowadzana jest bezpośrednio od producentów. Bielizna dla Amazonek jest w podobnej cenie jak ta dla kobiet bez problemu. Kostium kąpielowy kosztuje ok. 140 zł, biustonosz od 60 do 90 zł, body ok. 130 zł, gorset ozdobny – ok. 180 zł, a top ok. 96 zł. Wszelkie drobne poprawki mające na celu dopasowanie bielizny wliczone są w cenę i wprowadzane w ciągu trzech dni.

Firma posiada Certyfikat Jakości wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego oraz Certyfikat Europejski z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. W okolicy nie ma zakładu zajmującego się tego typu działalnością. W Poznaniu nikt nie zajmuje się produkcją bielizny dla Amazonek. Istnieją jedynie sklepy handlujące gorsetami protetycznymi.

Pani Maria z wykształcenia ekonomistka, jako pełnoletnia uczennica uczyła się zawodu u Danuty Szalek. Po dwóch latach zdała egzamin czeladniczy, a po czterech mistrzowski. W międzyczasie prowadziła swój zakład gorseciarski. Była nauczycielem zawodu. Państwo Rzanni przed kilkoma laty byli gośćmi na antenie telewizji TVN 24 i TVN Style, w programie dotyczącym zanikających zawodów.

Ich sklep jest czynny od pn. do pt. w godz. 9 – 17, natomiast w sob. 9 – 13. Więcej informacji – na stronie: www.gorsety.com.pl, poprzez którą również prowadzona jest sprzedaż.

Paulina Sawicka

Sklep firmowy „Maria”, w którym dostępna jest bielizna dla Amazonek i kobiet z dysproporcjami ciała   fot. Paulina Sawicka

Sklep firmowy „Maria”, w którym dostępna jest bielizna dla Amazonek i kobiet z dysproporcjami ciała fot. Paulina Sawicka

Pracownia istniejąca na rynku od 25 lat, z której bielizna będzie dostarczana do sklepu   fot. Paulina Sawicka

Pracownia istniejąca na rynku od 25 lat, z której bielizna będzie dostarczana do sklepu fot. Paulina Sawicka

Proteza noszona przez Amazonkę staje się niewidoczna po włożeniu jej w specjalną kieszonkę od stroju kąpielowego   fot. Paulina Sawicka

Proteza noszona przez Amazonkę staje się niewidoczna po włożeniu jej w specjalną kieszonkę od stroju kąpielowego fot. Paulina Sawicka

Sklep oferuje klientkom bieliznę szytą na miarę. fot. Paulina Sawicka

Sklep oferuje klientkom bieliznę szytą na miarę. fot. Paulina Sawicka

Sklep oferuje klientkom bieliznę szytą na miarę. fot. Paulina Sawicka

Sklep oferuje klientkom bieliznę szytą na miarę. fot. Paulina Sawicka

Sklep oferuje klientkom bieliznę szytą na miarę. fot. Paulina Sawicka

Sklep oferuje klientkom bieliznę szytą na miarę. fot. Paulina Sawicka

opublikowano „Wieści Lubońskie” marzec-2014


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *