Start » Co nowego » Chór Szkolny SP2 rozśpiewał Lubonian

Chór Szkolny SP2 rozśpiewał Lubonian

Wyświetlono 719 razy

Zdolni uczniowie z CIESZKOWIANKI odwiedzili niedawno z koncertami instytucje lubońskie: Dzienny Dom „Senior-Wigor”, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga” oraz Luboński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Kolędowaliśmy wspólnie z seniorami i osobami niepełnosprawnymi.

Uczniowie pięknym śpiewem „zarażali” radością i rozśpiewali sale wypełnione publicznością. Występy słowno – muzyczne wpisały się w działania integracyjne naszej szkoły. Współpracujemy z ważnymi instytucjami dla Lubonia i Lubonian.

Ideą działalności chóru, oprócz wspólnego muzykowania, jest integrowanie poprzez śpiew zdolnych uczniów z wielu oddziałów szkolnych.

Próby Chóru Szkolnego SP2 to okazja do śpiewu w gronie uczniów lubiących wspólne muzykowanie. Poprzez śpiew chóralny uczniowie podnoszą tak cenne dziś kompetencje, jak umiejętność współpracy z grupą, elastyczność myślenia i działania, podzielność uwagi, umiejętność koncentracji w warunkach stresu, poczucie własnej wartości, systematyczność. Ponadto kto nie lubi otrzymywać braw, prawda?

Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły odkrywania swoich talentów, nie tylko muzycznych, jeśli jeszcze ich nie odkryli.

Radosław Jastak

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *