Start » Co nowego » Dalsze Sukcesy Stelli!

Dalsze Sukcesy Stelli!

Wyświetlono 622 razy

23 października 2019 dla przypomnienia wszystkim kibicom i czytelnikom że ten dzień przeszedł w klubie Stelli Luboń na pewno do historii gdzie zespół grający w klasie okręgowej wywalczył finał Pucharu Polski w grupie wielkopolskiej ZPN. W półfinale pokonał Akademię piłkarską Reissa, który to zespół występuje w V lidze (1:1 rzuty karne 5:3). 11 listopada odbył się finał Pucharu okręgu poznańskiego które to spotkanie rozegrano w Pobiedziskach z miejscowym Huraganem występującym w V lidze. Zawodnicy Stelli odnieśli wielki sukces pokonując w finale Huragan 3:1 i w ten sposób Puchar trafił do Lubonia który stał się przepustką do wiosennych rozgrywek TOTOLOTEK Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. 22 listopada w siedzibie wielkopolskiego ZPN dokonano losowania 1/16 finału wojewódzkiego etapu rozgrywek. Stella pierwszy raz wystąpiła na tym szczeblu a los przeznaczył jej IV ligową Wartę Międzychód. Mecz został rozegrany 07 marca 2020 ma boisku Stelli przy ul. Szkolnej. Główny Arbiter Wiesław Jóźwiak w asyście Filipa Szymona i Dariusza Złotnickiego rozpoczęli z dużym oczekiwaniem to spotkanie. Około 100 kibiców nie narzekało na brak emocji ponieważ Stella okazała się równorzędnym przeciwnikiem i nie było widać przewagi dwóch klas gości. Do przerwy po bramce Jakuba Solarka z rzutu karnego Stellowcy prowadzili 1:0 gdy w drugiej połowie w 70 minucie Daniel Baran podwyższył wynik na 2:0 to już było do przewidzenia, że Stella nie pozwoli sobie odebrać tego zwycięstwa a kibice już się tylko zastanawiali jakiego rywala przydzieli los zawodnikom z Lubonia w 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Skład zespołu Stelli przedstawiał się: Michał Jarzec, Mikołaj Fręśko, Dariusz Wróblewski, Jakub Kaźmierczak, Dawid Jurga, Jakub Solarek, Dawid Jakubiak, Marcin Ogrodowczyk, Kamil Frankowski, Beniamin Wrembel, Alain Ngamayama, Dawid Ostrowski, Jakub Łukaszewski, Bartosz Bartoszak, Daniel Baran, Piotr Palacz, Norbert Stangierski, Adrian Wojtysiak.
10 marca w siedzibie Wielkopolskiego ZPN dokonano losowania par 1/8 finału Totolotek Finału Polski na szczeblu wojewódzkim. Mecze odbędą się 25 marca a przeciwnikiem Stelli będzie Sokół Kleczew występujący w III lidze w grupie II. Jest to bardzo silny i solidny zespół, który zawsze zalicza się do ścisłej czołówki.