Start » Co nowego » Jerzy Dąbkowski – wspomnienie

Jerzy Dąbkowski – wspomnienie

Wyświetlono 795 razy

Jerzy Dąbkowski  (1942-2020)

W poniedziałek, 2 marca, w wieku 77 lat zmarł śp. Jerzy Dąbkowski – lubiany lubonianin, zaangażowany w sprawy naszego miasta społecznik, życzliwy sąsiad.

Jerzy Dąbkowski przyszedł na świat 4 marca 1942 r. w Górce Kościejowskiej pod Racławicami Kościuszkowskimi (ojciec Edward, matka Mieczysława z d. Kostecka). Zawsze miłował zwierzęta, naturę i przyrodę, która uczy pokory, a jednocześnie zachwyca i imponuje. Był lubonianinem od 1978 r.. Jego pasją życiową i zawodową od urodzenia było rolnictwo. Od 13 lat przebywał na emeryturze i dawał upust swojemu zamiłowaniu do pisania wierszy. Pisząc je miał nadzieję, że ich odbiorcy w dzisiejszym zabieganym życiu i świecie, na moment zatrzymają się i poddadzą chwili refleksji. W 2016 r. ukazał się tomik wierszy autorstwa Jerzego Dąbkowskiego „Utkane z marzeń”,wydany przez Stowarzyszenie Forum Obywatelskie Luboń. Zbiór wierszy miał zwrócić uwagę jak piękne może być życie, pomimo wielu przeciwności losu i jak można kochać bez granic…

Jerzy Dąbkowski został pochowany 6 marca w rodzinnym grobowcu na cmentarzu w Żabikowie, po Mszy św. żałobnej odprawionej przez proboszcza ks. prał. Romana Kubickiego w parafialnym kościele św. Jana Bosko. W ostatniej drodze towarzyszyli mu licznie zgromadzeni: rodzina, przyjaciele i sąsiedzi. Zawsze życzliwy i wrażliwy na troski innych, Jerzy pozostanie w naszej pamięci.

Paweł Antoni Wolniewicz

Rodzina zmarłego dziękuje wszystkim, którzy towarzyszyli Jerzemu Dąbkowskiemu w ostatniej drodze…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *