Start » Co nowego » Koronawirus – komunikat Burmistrza z 2 kwietnia

Koronawirus – komunikat Burmistrza z 2 kwietnia

Wyświetlono 780 razy

Komunikat Burmistrza Miasta z dnia 2 kwietnia br. godz. 15:20❗️

Drodzy Mieszkańcy, przekazujemy informacje na temat aktualnej sytuacji oraz działań podejmowanych w związku ze stanem pandemii koronawirusa SARS -Cov-2 w Luboniu.

➡️ Na dzisiaj w Luboniu nie odnotowano żadnych osób zakażonych wirusem.

➡️ Szanowni Państwo, zmieniły się zasady przekazywania danych o osobach znajdujących się w kwarantannie. Od dziś, jedyne dane jakie otrzymujemy za pośrednictwem Policji z sanepidu nie obejmują już osób, które będąc na kwarantannie, korzystają z dedykowanej im aplikacji „Kwarantanna domowa”, służącej do komunikowania się z nimi i kontroli. A zatem możemy podać jedynie liczbę tych osób w Luboniu objętych kwarantanną, które nie korzystają z aplikacji „Kwarantanna domowa”. Na dzień 2 kwietnia br., jest to 37 osób zamieszkujących na 26 adresach. Mamy z nimi stały kontakt za pośrednictwem lubońskiej Policji.

➡️ Zwracamy Państwa uwagę na możliwość uzyskania świadczenia chorobowego przez osoby objęte kwarantanną po powrocie z zagranicy: https://www.zus.pl/…/swiadczenia-chorobowe-dla-osob…/2548001

➡️ Zwracamy Państwu ponownie uwagę na wprowadzone od dnia wczorajszego ograniczenia. Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem: https://www.gov.pl/…/koronaw…/aktualne-zasady-i-ograniczenia

➡️ Apelujemy do lubońskich działkowców: zaczekajcie Państwo z rozpoczęciem sezonu na rodzinnych ogródkach działkowych. Wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się dotyczą także ogródków działkowych. Na działkę można pójść, czy pojechać jedynie w celach niezbędnych – jeżeli musimy nakarmić mieszkające tam zwierzęta, jeżeli bez naszej wizyty coś się zepsuje, coś zostawiliśmy, coś należy schować. Rekreacyjny wyjazd na działkę musimy odłożyć.

Powyższe obostrzenia nie dotyczą osób, które stale zamieszkują na ogródkach działkowych. Nie ma tutaj znaczenia ich adres zameldowania, lecz to, czy ogródek działkowy jest miejscem ich stałego pobytu w celu zamieszkania.

Informujemy, że policjanci, strażnicy miejscy lub żołnierze będą odwiedzać konkretną działkę w celu potwierdzenia konieczności przebywania na niej danych osób.

➡️ Codziennie w godzinach 9:00 i 15:00 syreny alarmowe nadają komunikat o pozostaniu w domach.

➡️ Przypominamy Państwu, że Urząd Miasta Luboń nie zleca żadnych działań, których celem są odwiedziny jakichkolwiek firm/pracowników w Państwa domach.

Szanowni Państwo, nieustannie prosimy, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa, w tym zachowywać 2-metrowe odstępy między sobą, w szczególności stojąc w kolejce do sklepów. Zbliżają się święta i takich sytuacji, gdy będziemy oczekiwać na wejście do banku czy sklepu będzie coraz więcej. Apelujemy o zachowanie ostrożności oraz w miarę możliwości pozostanie w domach. Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie, swoich najbliższych oraz całą społeczność #zostanwdomu

Małgorzata Machalska
Burmistrz Miasta Luboń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *