Start » Co nowego » Koronawirus – komunikat Burmistrza z 3 kwietnia

Koronawirus – komunikat Burmistrza z 3 kwietnia

Wyświetlono 1 221 razy

Drodzy Mieszkańcy, przekazujemy informacje na temat aktualnej sytuacji oraz działań podejmowanych w związku ze stanem pandemii koronawirusa SARS -Cov-2 w Luboniu.

1. Na dzisiaj w Luboniu nie odnotowano żadnych osób zakażonych wirusem.

2. Szanowni Państwo, z zastrzeżeniem, że jest to liczba osób, która nie korzysta z aplikacji podajemy, że na dziś liczba osób objętych kwarantanną i podlegających bezpośrednio nadzorowi Policji to 46 mieszkających pod 30 adresami.

3. Zwracamy Państwa uwagę na możliwość uzyskania świadczenia chorobowego przez osoby objęte kwarantanną po powrocie z zagranicy: https://www.zus.pl/…/swiadczenia-chorobowe-dla-osob…/2548001

4. Szanowni Państwo, z przykrością przekazujemy informacje dyrektora WPN, że od dziś tj. od dnia 3.04.2020 r. do odwołania obszar Wielkopolskiego Parku Narodowego nie jest udostępniany w celach edukacyjnych, turystycznych, rekreacyjnych, sportowych, filmowania i fotografowania, a także w celach zarobkowych – http://www.wielkopolskipn.pl/obrazy/file/zarzadzenie_dyrektora_WPN_w_sprawie_ograniczenia_wstepu_do_Parku.pdf. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej: http://www.wielkopolskipn.pl/?fbclid=IwAR2xSn4DHIAd6xGANKCqnaLF6RmKu2Qcv7SqeO8Ot4SRAUdxTDQ9BBMtO04

5. Szanowni Państwo, niestety zamknięte zostały również do 11 kwietnia br. włącznie lasy zarządzane przez Nadleśnictwo Babki. Prosimy o śledzenie strony: https://babki.poznan.lasy.gov.pl/, szczególnie tych, którzy odwiedzali do tej pory Lasek Majoński.

6. Szanowni Państwo, odpowiadamy na wątpliwości, które pojawiły się po wczorajszym komunikacie ze strony Właścicieli ogródków działkowych. Wyjaśniamy, że zgodnie ze stanowiskiem Komendy Głównej Policji, otrzymanym przez nas wczoraj w godzinach wieczornych, nie jest zabronione przebywanie i wykonywanie prac na tych ogródkach. Musimy jednak pamiętać, że nie ma zgody na organizowanie tam spotkań rodzinnych, spotkań przy grillu, czy jakichkolwiek imprez.

7. Informujemy, że w związku z niską frekwencją, od nocy z 6 na 7 kwietnia, kursy linii nocnej numer 243 na terenie Lubonia zostają zawieszone do odwołania. Wszystkie kursy będą odbywać się na trasie Rondo Kaponiera – os. Dębina. Wprowadzane zmiany są odpowiedzią na aktualne dane o ilości pasażerów na konkretnej linii i godzinie. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana, a o dalszych zmianach będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach.

8. Szanowni Państwo, w związku z otrzymanymi dziś informacjami, uzupełniamy treść komunikatu z 18 marca br. dotyczącego funkcjonowania lubońskich poradni, podając, że Poradnie Specjalistyczne Art-Med Luboń przy ul. Księdza Streicha 29D – tel. 61 813 99 23, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-17:30, w ramach NFZ świadczą porady telefoniczne, wystawiają recepty oraz skierowania na badania.

9. Przypominamy Państwu o ograniczeniach, które zostały na nas nałożone w związku z zagrożeniem koronawirusa. Szczegółowe informacje znajdą się na stronie:https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia. Pamiętajmy, że za ich naruszenie przewidziana jest kara w wysokości od 5 do 30 tys zł.

Szanowni Państwo, nieustannie prosimy, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa, tym bardziej, że zbliża się weekend. Niestety docierają do nas sygnały, że niektórzy z Państwa, mimo naszych próśb nie stosują się do obostrzeń np. grając zbiorowo w koszykówkę w Parku Siewcy lub stojąc obok siebie, zbyt blisko w kolejce do Netto. Sygnalizujemy, że Miasto będzie patrolowane przez łączone służby Straży Miejskiej i Policji. Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie, swoich najbliższych oraz całą społeczność. Jeśli nie musimy wychodzić, zostańmy w domu.


Małgorzata Machalska
Burmistrz Miasta Luboń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *