Start » Slider » Mistrzostwa Polski – wielki sukces zawodników RUK-CUK Luboń

Mistrzostwa Polski – wielki sukces zawodników RUK-CUK Luboń

Wyświetlono 1 103 razy

.

Lubońskie RUK CUK-i wróciły z Mistrzostw Polski w speed badmintonie z trzema medalami – dwoma  złotymi  i jednym srebrnym!!! Medale zdobyli:
Dominika Lubińska – Mistrzyni Polski Juniorek do lat 12
Tomasz Kaczmarek – Mistrz Polski w kategorii OPEN
Kasia Sitarz – V-ce Mistrzyni Polski Kobiet w kategorii kobiet +35
W klasyfikacji medalowej Luboń ostatecznie uplasował się na drugim miejscu w Polsce co jest niesamowitym osiągnięciem.
W tym roku wyjazd do Warszawy  dla zawodników z RUK-CUK-a nie był już taki bezimienny, gdyż przez ostatni rok zawodnicy z Lubonia startowali na wielu imprezach zarówno w kraju jak i za granicą oraz organizowali turnieje ogólnopolskie, na których gościli całą krajową czołówkę. Przez te turnieje podnosiliśmy swoje umiejętności i daliśmy się poznawać jako coraz lepsi zawodnicy, co też dawało nam podstawy do osiągnięcia dobrych lokat. To co wydarzyło się w Warszawie podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w speed badmintonie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Jadąc w czteroosobowym składzie na mistrzostwa mieliśmy ciche nadzieje, że Tomek Kaczmarek zdoła obronić wywalczony w zeszłym roku tytuł Mistrza Polski i że może wpadnie jeszcze jakiś drugi medal.
W mistrzostwach wzięło udział 70 najlepszych zawodników z całej Polski, dla których medal Mistrzostw Polski był głównym celem odbywających się zawodów. Mistrzostwa zaczęły się znakomicie, gdyż debiutantka w naszym zespole Dominika Lubińska szła jak burza w rozgrywkach grupowych i zdecydowanie wygrywała swoje mecze . Dominika dosłownie przed samymi mistrzostwami rozpoczęła przygodę ze speed badmintonem i tym bardziej jej postawa zasługuje na wielkie uznanie. W półfinale i finale nie zwolniła tempa i zdecydowanie wygrała swoje pojedynki i w ten oto sposób w debiucie została Mistrzynią Polski w kategorii juniorek U-12. Dominika poszła zatem w ślady Tomka Kaczmarka, który w zeszłym roku również jako debiutant zdołał zdobyć tytuł Mistrza Polski . Mówi się, że łatwiej jest tytuł zdobyć niż obronić i wiele wskazywało, że główny konkurent Marcin Ociepa z Wrocławia jest na dobrej drodze by odzyskać utracony w zeszłym roku tytuł Mistrza Polski, gdyż w turniejach poprzedzających Mistrzostwa Polski to Marcin pewnie pokonywał Tomka. No i panowie tak jak przewidywano spotkali się w finale. Cieszy nas zatem, że możemy napisać, że to Tomasz Kaczmarek wygrywając 2:0 w setach wygrał  to spotkanie i obronił tytuł MISTRZA POLSKI w kategorii OPEN. Pozostała nasza dwójka zawodników dzielnie walczyła o medale by w komplecie zameldować się na podium . Świetnie spisująca się Kasia Sitarz wyszła ze swojej grupy i w półfinale opanowała emocje, wygrała pojedynek i uzyskała prawo gry o tytuł Mistrza Polski. Do finału wyszła jednak mocno spięta rangą meczu i została pokonana przez bardzo dobrze grającą tego dnia Dorotę Lewandowska z Kielc. Kasia nigdy nie trenowała żadnego sportu rakietowego a tu po niespełna dwóch latach gry spełniło się jedno z jej marzeń – medal Mistrzostw Polski. Ten medal to zasługa Kasi, która ciężko trenuje i na treningach przykłada się do każdej lotki. Niestety, naszemu ostatniemu zawodnikowi RUK-CUK Luboń Maciejowi Kędziorze niewiele zabrakło do zdobycia medalu. Maciej trafił do tzw. „grupy śmierci” i po pasjonującym pojedynku decydującym o wyjściu z grupy przegrywając w trzecim secie 14:9 zdołał odwrócić losy meczu i pokonał Pawła Sarka z Kielc . Niestety w następnym meczu przegrywając w trzecim secie 16:14 z Jurkiem Majchrzakiem nie zdołał awansować do strefy medalowej i ostatecznie zajął  5 miejsce.
Te wyniki i co ważne bardzo dobra gra wszystkich zawodników na tle krajowej czołówki bardzo cieszy i sprawiła wiele powodów do radości i dumy zawodnikom i obecnym na sali naszym kibicom, których wsparcie i doping w trakcie zawodów cały czas odczuwaliśmy zwłaszcza w ważnych momentach. Wyczerpani trudami całodziennego turnieju ale niezwykle szczęśliwi wróciliśmy do Lubonia i dopiero teraz dociera do nas radość z ogromnego sukcesu. Naprawdę jest się z czego cieszyć i jesteśmy dumni no bo w końcu nie codziennie lubonianin zostaje medalistą Mistrzostw Polski .

RUK-CUK Luboń

MP - RUK-Cuki z medalami MP- najlepsze zawodniczki kat+35 MP -otwarcieturnieju MP-Mistrzyni Polski Dominika Lubińka z trenerami MP-najlepsi zawodnicy w kat. OPEN MP-RUK-CUKI  na Mistrzostwach


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *