Start » Co nowego » Szachty dostępne dla mieszkańców Lubonia i Poznania

Szachty dostępne dla mieszkańców Lubonia i Poznania

Szachty dostępne dla mieszkańców Lubonia i Poznania
Wyświetlono 3 238 razy

Już kilka miesięcy minęło od pierwszego spotkania w Luboniu, podczas którego mieliśmy okazję porozmawiać z Radami Osiedli: Świerczewo i Fabianowo-Kotowo o współpracy na rzecz mieszkańców na styku Poznania i Lubonia. Można zauważyć pierwsze efekty zawiązanej wtedy współpracy na rzecz mieszkańców naszych miast.

Rada Osiedla Świerczewo zabezpieczyła w swoim budżecie środki na opracowanie dalszej koncepcji ścieżki pieszo-rowerowej i wyposażenie w infrastrukturę parkową terenu szacht. Przy równoczesnym zaangażowaniu się Lubonia planowana ścieżka mogłaby w naszym mieście docierać do ul. Niezłomnych i Świerczewskiej. Będzie bowiem ona przebiegać wokół tzw. stawu Edy. Teren szacht, wraz z planowanymi inwestycjami w ławeczki i małą architekturę, stanie się tym samym dostępny dla rowerzystów i pieszych z Lubonia. Już teraz mnóstwo lubonian korzysta z tych pięknych i dzikich terenów dawnych glinianek.

Z naszej perspektywy ważne jest, aby udostępnić te miejsca mieszkańcom Lubonia. Dlatego zamierzam złożyć wniosek, który pozwoli na wyodrębnienie w tegorocznym budżecie środków na równoległe opracowanie dokumentacji projektowej po stronie Lubonia. Deklaruję również, że na etapie składania wniosków do budżetu na przyszły rok będę wnioskować o zabezpieczenie środków finansowych na ten cel, aby Luboń mógł zrealizować tę inwestycję jednocześnie z Radą Osiedla Świerczewo już w 2015 roku.

Nasze Miasto z racji swojego charakteru cierpi na małą powierzchnię ogólnodostępnych terenów zielonych, parków, skwerów i publicznych placów. Dlatego też wierzę, że we współpracy z Burmistrzami i całą Radą Miasta Lubonia ożywimy istniejące tereny, takie jak park Siewcy, park Papieski czy tereny wokół zbiornika Kocie Doły. Ważne są też zwiększenie dostępności do terenów nadwarciańskich oraz współpraca z sąsiadami w tym zakresie.

Małgorzata Machalska

radna Samorządowego Forum Obywatelskiego

Opublikowano „Wieści Lubońskie” kwiecień 2014


Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *