Sukcesy LKTS

Wyświetlono 313 razy

Bardzo udany luty dla reprezentantów LKTS Luboń !

Największy turniej w Wielkopolsce w 2020 roku za Nami !

3 Grand Prix Polski Juniorów i Juniorek rozgrywane w Luboniu w dniach 7 -9 lutego przechodzi do historii. Luboń, a konkretnie hala Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jest miejsce imprez centralnych w tenisie stołowym od kilku lat. Tym razem była to największa impreza tenisa stołowego w 2020 roku w Wielkopolsce, z udziałem zgłoszonej rekordowej w historii liczby – 295 zawodników ze 102 klubów w kraju. Impreza została pozytywnie oceniona przez samych uczestników i Polski Związek Tenisa Stołowego. Patronami i sponsorami zawodów byli : Pani Burmistrz Miasta Luboń– Małgorzaty Machalskiej, Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak, Pan Poseł  na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski, firmy Aga Sport, i LOSIR oraz sponsorami wydarzenia: firmy MZUK Złotów, firma Oświetleniowa Miviena i Pan Zbigniew  Ajchler. Patronat medialny przyjęły: TVP3 – Poznań, Radia Poznań i Głos Wielkopolski.  Zawody wygrali Wiktoria Wróbel z MRKS Gdańsk oraz Miłosz Redzimski z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Na podium turnieju juniorów mieliśmy jednak luboński akcent ponieważ trzecie miejsce zajął Patryk Pyśk, czyli wychowanek miejscowego LKTS, obecnie reprezentujący barwy klubu z Grodziska Mazowieckiego. Zawodnicy z tej ekipy zdominowali zresztą turniej, bo na podium stanęło ich aż trzech.

Zmagania juniorów w Luboniu zdominowali Miłosz Redzimski i Szymon Kolasa. Obydwaj zawodnicy już po raz trzeci spotkali się w finale Grand Prix Polski juniorów. W otwierającej sezon imprezie w Gorzowie Wielkopolskim lepszy był Kolasa, ale już w finale drugich zawodów w Ostródzie zwyciężył Redzimski. W ostatnich w tym sezonie zawodach do lat 18 ponownie wygrał reprezentant Bogorii Grodzisk Mazowiecki, zwyciężając w finale 4:2 (4:11, 11:4, 11:7, 11:6, 10:12, 11:8). Najlepszą juniorką 3. Grand Prix Polski okazała się Wiktoria Wróbel. Zawodniczka MRKS-u Gdańsk w finałowym pojedynku pokonała Dominikę Gilewską (KS Nadarzyn) 4:1 (9:11, 12:10, 11:5, 11:4, 11:7).

W turnieju głównym LKTS Luvena Luboń reprezentowała rekordowa liczba w historii startów w konkurencji juniorów i juniorek liczba zawodników. W sobotniej rywalizacji startowały: Zuzanna Sułek, Natalia Piechota i Julia Gładysz.

Pod koniec kwietnia w Gliwicach odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów. Najważniejszym zadaniem jest wyciągnięcie wniosków i jak najlepsze przygotowanie do imprezy finałowej w sezonie 2019/2020.

Mamy mistrzostwo Wielkopolski !

Zawodnicy LKTS Luboń oraz trenujący w regionalnym ośrodku w Luboniu reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu.

Filip Borowiak, Damian Pyśk i Franciszek Serafiński w finale wojewódzkim nie przegrali żadnego meczu i zdobyli DRUŻYNOWE MISTRZOSTWO WIELKOPOLSKI !!!

Ogromne brawa za ich umiejętności i wspaniałą postawę sportową !

Powodzenia na zawodach ogólnopolskich.

5 miejsce w Polsce Pauliny Nowackiej !

W ubiegły weekend w Białymstoku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Podczas rywalizacji w krajowym czempionacie 5 miejsce wśród kobiet w grze pojedynczej zdobyła Paulina Nowacka, występująca na co dzień w 1-ligowym LKTS Luvena Luboń.

W Białymstoku występowały dwie reprezentantki klubu z Lubonia: Zuzanna Sułek i Paulina Nowacka. Duży sukces odniosła Zuzia, która wygrała spotkanie w każdej konkurencji. Paulina odniosła swój największy sukces wśród seniorek w konkurencji indywidualnej.