Start » Co nowego » Tęsknią za domem

Tęsknią za domem

Wyświetlono 1 484 razy

Są naszymi towarzyszami i najwierniejszymi przyjaciółmi. Czasami zdarza się, że z różnych powodów znajdą się bezradne i zagubione na ulicy, skąd trafiają do schroniska. Jeżeli mają szczęście, to za przyczyną ludzi o wielkich sercach ponownie znajdą właściciela i ciepły kąt w domu, o którym marzą. Bez cienia wątpliwości zrewanżują się bezgraniczną, psią wiernością.

Niedawno do schroniska dla zwierząt w Poznaniu, przy ul. Bukowskiej 266 (tel. 61 868 10 86, 61 868 10 87) trafiły dwa psy znalezione na ulicach Lubonia. Jednym z nich jest mający ponad 2 lata, pięknie umaszczony Carlos – pełen obaw i niepokoju w stosunku do człowieka, a także do pomieszczeń. Na spacery chodzi chętnie, choć nie jest przyzwyczajony do uwięzi. Bywa dość niespokojny, gdy napotyka obce osoby lub przebywa w nieznanym mu terenie. Aktualnie praca z nim polega na skupieniu jego uwagi na przewodniku. Stopniowo kontakt z człowiekiem zaczyna sprawiać mu przyjemność i wzbudza w nim zaufanie. Carlos jest wykastrowany, zaszczepiony oraz zaczipowany (616096700067687).

https://schronisko.com/catalog/carlos/

Drugim psem jest Goofy – 4-letni berneński pies pasterski (potocznie nazywany berneńczykiem), podobnie jak ten z bajki Walta Disneya dość nieogarnięty jegomość, na wszystko mający czas i spoglądający z fascynacją na otaczający go świat. Jak wszystkie berneńczyki ma ogrom pozytywnej energii zwłaszcza w kontaktach z człowiekiem. Ma nadzieję na trafienie do właściciela, który uporządkuje jego życie okazując serce. Ten przesympatyczny, uwielbiający towarzystwo pies posiada dużo temperamentu i siły dlatego niewskazane jest połączenie jego drogi z rodziną z małymi dziećmi, natomiast nastolatki są mile widziane. Towarzystwo innych psów również. Goofy jest zaszczepiony oraz zaczipowany (900032002992108).

https://schronisko.com/catalog/goofy/

Psiaki z nadzieją czekają na odszukanie ich przez właścicieli lub adoptowanie przez nowego pana. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe schroniska znajdują się na stronie internetowej pod adresem: http://schronisko.com/o-schronisku/kontakt/. Zwierzęta można adoptować od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 19, natomiast w soboty i niedziele 10 – 15 (http://schronisko.com/adopcje/).

Paweł Antoni Wolniewicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *