Start » Co nowego » Wrzesień w Gimnazjum nr 2

Wrzesień w Gimnazjum nr 2

Wyświetlono 1 939 razy

Wybraliśmy Samorząd!

30 września odbyły się w szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone  były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Wybory do Samorządu Uczniowskiego zostały przeprowadzone według ordynacji wyborczej, która została uchwalona przez Samorząd. Do przeprowadzenia wyborów powołano Szkolną Komisję Wyborczą (Wiktoria Bąkowska, Martyna Koćmierowska, Alan Płóciennik, Jakub Łukaszewski), która czuwała nad przebiegiem głosowania. G2 bierze również udział w projekcie „Samorządy Mają Głos”, który organizuje Centrum Edukacji Obywatelskiej. Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/ 2016: przewodniczący: Łukasz Kalinowski kl. IIIc , z-ca przewodniczącego: Anna Klemczak kl. IIIc;
opiekunowie Samorządu: p. Aneta Łukomska, p. Ilona Walkowiak, p. Krzysztof Dzydzan.

Ilona Walkowiak

Na zdjęciu członkowie Szkolnej Komisji Wyborczej

Członkowie Szkolnej Komisji Wyborczej

 

Dzień Chłopca

30 września przypada Dzień Chłopca. Z tej okazji dziewczynki przygotowały wiele niespodzianek. Pierwszą był kawałek słodkiego i pysznego jabłka wręczany przy wejściu do szkoły (tym razem zrezygnowaliśmy ze słodyczy!). Podczas przerw w korytarzach rozbrzmiewała muzyka. Punktem kulminacyjnym były wybory Mistera G2 przeprowadzone podczas długiej przerwy. Misterem G2 został Marcin Marciniak, zaś Piotrek Szymkowiak uzyskał tytuł Mistera Publiczności. Po południu w szkole odbyła się okolicznościowa dyskoteka.

Obchody Dnia Chłopca

Obchody Dnia Chłopca

 

Wolontariat

Zakończyła się zbiórka żywności organizowanej w naszej szkole w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w działania na rzecz niedożywionych dzieci. Zebrane produkty zostaną przekazane do Wielkopolskiego Banku Żywności.

Członkowie wolontariatu G2

Członkowie wolontariatu G2

 

„Zaczytani.org – oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych” – to ogólnopolska kampania społeczna, do której przyłączyło się Gimnazjum nr 2. Dzięki niej powstają biblioteki w szpitalach, domach dziecka i hospicjach. Dzięki prowadzonym akcjom mali pacjenci mogą zapomnieć o chorobie. Tak jak wszyscy uczestnicy kampanii pragniemy, by każde dziecko przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę, którą będzie mogło zabrać do domu oraz aby w jak największej liczbie szpitali powstawały biblioteki z wartościowymi lekturami.

 

26 września po raz kolejny pomagaliśmy w zbieraniu funduszy na sprzęt rehabilitacyjny dla pacjentów Hospicjum Palium. Odwiedzający nasze stoisko na Rynku Wildeckim chętnie włączyli się do akcji. Otrzymaliśmy także od mieszkańców książki na kolejne zbiórki, za co bardzo im dziękujemy 🙂 W sobotnie przedpołudnie wolontariusze byli pod opieką pań: Anety Jankowskiej-Łukomskiej, Elżbiety Sobczak, Lidii Potockiej-Kaczmarek i Magdaleny Przybylskiej.

Paulina Hącia, Magdalena Przybylska

 

Nasze projekty eTwinning

Co roku uczniowie mają możliwość uczestniczenia w projektach eTwinning, które realizujemy ze szkołami partnerskimi.  Już we wrześniu uczniowie wzięli udział w dwóch projektach z okazji Europejskiego Dnia Języków: „European Day of Languages”, w ramach którego przesyłaliśmy wideo z pozdrowieniami w języku ojczystym oraz językach, które uczniowie poznają w szkołach. Celem projektu było ukazanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

Magdalena Madajczyk-Głowacka

 

Europejski Dzień Języków

W poniedziałek 28.09.2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę plakatów wykonanych własnoręcznie w ramach konkursu „Poznajemy świat przez języki”. Wystawa była wspaniałą okazją do zaprezentowania wartości płynących z nauki języków z angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego kręgu kultury, które oferuje nasza szkoła. Laureatami konkursu zostali: Wiktoria Szafran i Ewa Wysocka z kl 3d , Hubert Golon z kl.1e oraz Paulina Stępniak z kl 3e. Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Majchrzak z kl.1d, Zofia Golczak z kl.1e oraz Karolina Zawada z kl.3h. W trakcie dnia reprezentanci klas pierwszych, drugich i trzecich mieli też okazję uczestniczyć w lekcji języka migowego, którą poprowadziła pani Paulina Wujewska z Polskiego Związku Głuchych na zaproszenie naszej nauczycielki  pani Magdaleny Madajczyk- Głowackiej. Zajęcia miały na celu przybliżenie młodzieży problemów z komunikacją międzyludzką odczuwanych przez ludzi niesłyszących , a także nauczenie się  podstawowych znaków w języku migowym. Punktem centralnym obchodów szkolnych Europejskiego Dnia Języków była natomiast akcja ogólnoszkolna Dyktando w Trzech Językach, w którym wybraliśmy naszych największych poliglotów szkolnych. Drużyny klasowe miały za zadanie napisać trzy dyktanda na temat wydarzeń sportowych: po polsku, angielsku oraz w trzecim nauczanym przez siebie w szkole języku, tj. niemieckim, hiszpańskim lub francuskim. I miejsce : Julia Lasecka , Jakub Dehmel, Jan Kuźniarek –z  klasy 2g, II miejsce: Ludwika Paszko, Dominika Szymanda i Wiktoria Wandas  – z klasy 3c, III miejsce : Zuzanna Gawrysiak, Mateusz Gawrysiak, Szymon Bójko z klasy 2g. Wyróżnenie otrzymała też drużyna w składzie: Szymon Siemieniuk, Julia Ogonowska i Zuzanna Oleszak z klasy 2e.

Małgorzata Szymankiewicz

Ewa Wysocka i Wiktoria Szafran 3d- laureatki konkursu na plakat promujący naukę języków

Ewa Wysocka i Wiktoria Szafran 3d- laureatki konkursu na plakat promujący naukę języków

Na zdjęciu drużyny piszące dyktando

Drużyny piszące dyktando

Europejski Dzień Języków - dyktando

Europejski Dzień Języków – dyktando

 

Noc Naukowców

25 września uczniowie z paniami: A. Łukomską, L. Potocką, J. Skowrońską, M. Kaszkowiak i panem K. Dzydzanem pojechali na Politechnikę Poznańską, aby uczestniczyć  w jedynej takiej nocy w Europie – Nocy Naukowców. To ciekawa impreza promująca dorobek naukowy poznańskich uczelni. Obejrzeliśmy naukowe i rozrywkowe zjawiska związane z powietrzem w ruchu i ruchem w powietrzu. Porównaliśmy sekrety żeglarzy i piłkarzy. Braliśmy udział w eksperymentach przyrodniczych, poznawaliśmy kolejne  państwa Unii Europejskiej. Obejrzeliśmy iluminacje świetlne zaprojektowane przez firmę Elektro-Hurt. Skorzystaliśmy z oferty wydawnictwa Zakamarki i Media Rodzina, odszukując w nich  przykłady poruszające problematykę uczuć, relacji i tolerancji.

Artur Połczyński, 2b

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uczestnicy Nocy Naukowców

 

Klasy pierwsze w Hermanowie

25 września obchodziliśmy Dzień Gimnazjalisty i z tej okazji zaprosiliśmy pierwszoklasistów oraz ich wychowawców do Folwarku Konnego w Hernanowie. Tam w promieniach jesiennego słońca testowaliśmy ich wiedzę oraz sprawność w licznych konkurencjach. Rozgrywki międzyklasowe przygotowała klasa 2h, która chciała uroczyście powitać nowych uczniów w gronie gimnazjalistów. W starciu z wymyślonymi zadaniami najlepsza okazała się klasa 1d.

Joanna Chęcińska

Dzień Gimnazjalisty - konkurencje sportowe

Dzień Gimnazjalisty – konkurencje sportowe

 

Bieg z Klasą 2015

W niedzielę 20 września nad poznańską Maltą już po raz szósty wystartował „Bieg z klasą”. Naszą szkołę reprezentowała bardzo liczna, prawie 50-osobowa grupa uczniów oraz pracowników szkoły. Najszybciej  dystans okrążenia wokół Jeziora Maltańskiego pokonał Damian Budziszewski z klasy 2d. Drugi spośród naszych gimnazjalistów był Grzegorz Smoczyk z klasy 1G przed Adamem  Chwiułkowskim z klasy 3f. Wśród dziewczyn natomiast Vanessa Wośkowiak z 1a przybiegła przed Martyną Koćmierowską z 2a i Weroniką Kantor z 3c.

 

Mistrzostwa w kolarstwie MTB

18 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w kolarstwie MTB w Tarnowie Podgórnym. Wzięła w nich udział nasza reprezentacja. Klasy pierwsze miały do pokonania dystans 2800 m – Adrian Łuczak (1a) zajął 4 miejsce, a Dominik Kaczmarek (1a) – 5 miejsce. Klasy drugie – dystans 3500 m – tutaj Hugo Sówka (2d) uplasował się na 5 pozycji.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *