Start » Co nowego » Ferie zimowe z IPN: Robimy audycję Radio Solidarność

Ferie zimowe z IPN: Robimy audycję Radio Solidarność

Wyświetlono 1 297 razy

Nie masz planów na ferie, przyjdź do nas!
„Robimy audycję! Radio «Solidarność»”

Zapraszamy młodzież szkolną do udziału w bezpłatnych warsztatach poświęconych „Radiu Solidarność” – jednej z najbardziej skutecznych form oporu przeciwko cenzurze i propagandzie stanu wojennego. Będzie okazja do zapoznania się z zachowanymi, oryginalnymi fragmentami niezależnych audycji Radia „Solidarność” Region Wielkopolska. Zadaniem uczestników będzie zredagowanie radiowego serwisu informacyjnego na podstawie materiałów archiwalnych oraz nagranie krótkiej audycji.

Warsztaty odbędą się 2 lutego 2017 roku w godzinach 11:00–13:00 w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Bibliotece Raczyńskich, plac Wolności 19, sala 1. Zapisy: witold.sobocki@ipn.gov.pl, tel. 61 835 69 64. Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia br.

Podczas spotkania przybliżymy uczestnikom historię oraz formy działania funkcjonującej od maja 1982 do października 1985 roku niezależnie od władz rozgłośni radiowej. W tym czasie Radio nadało ponad 100 audycji.

Więcej o projekcie:

http://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/38307,Robimy-audycje-Radio-Solidarnosc-Ferie-z-IPN-w-Centrum-Edukacyjnym-IPN-Przystane.html

https://www.facebook.com/ipnpoz/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *