Start » Co nowego » I w Polsce Dni Mamy Onkologicznej

I w Polsce Dni Mamy Onkologicznej

Wyświetlono 1 445 razy

mother holding child's hand who fever patients have IV tube.

Dni Mamy onkologicznej, to pierwsza tego typu impreza w Polsce. Chcemy tym wydarzeniem zwrócić uwagę na te waleczne i niepokonane kobiety. Czuwanie przy łóżku dziecka, to najtrudniejsze i często najważniejsze życiowe zadanie. Strach, bezradność i bezsilność to uczucia, które towarzyszą Im dniami, tygodniami, miesiącami, a czasem i latami.
Chcielibyśmy pokazać też, że polskie szpitale nie są zupełnie przygotowane na obecność rodziców podczas leczenia dzieci. Codzienność, to karimata pod łóżeczkiem, brak łazienki, kuchenki i miejsca na złapanie oddechu. Poznańska Klinika i jej szef profesor Jacek Wachowiak marzą i robią wszystko, aby ruszała rozbudowa dziecięcej onkologii. Trzeba tylko i aż 30 milionów.

Mama, dla tych dzieciaków to najlepszy i najważniejszy lek, bez niego pacjent nie wyzdrowieje.
A skąd One mają siłę? Z miłości, tylko z miłości.
Kiedy pada diagnoza nowotwór, wszystko się zmienia, świat staje na głowie,już nigdy, nic nie będzie takie samo.
Ta dotychczasowa normalność staje się przeszłością, teraz ważne są inne rzeczy. Fryzjer, kolacja, kosmetyczka, wyjście czy czas wolny? A co to jest odpowiadają onkologiczne mamy. No właśnie…
My chcemy wnieść w ten nowotworowy świat trochę „niezwykłej zwykłości”, chcemy mamom dodać trochę sił i pokazać jak są ważne i wyjątkowe.
Do naszego projektu zaprosiliśmy kilku partnerów, Klinikę Onkologii,Hematologii i Transplantologii, Teatr Nowy, Klinikę Esthetique, Gościniec Sucholeski i Termy Maltańskie. Oczywiście lista jest nadal otwarta, jeśli znajdą się kolejni partnerzy, będziemy szczęśliwi.
Na 3 oddziałach dziecięcej onkologii zdrowieje około 50 pacjentów, zatem przygotowaliśmy 50 atrakcji, aby każda chętna mama skorzystać i doładować akumulatory.
Zaczynamy 18 maja, a kończymy 24.

I tak:

18 maja o godz. 19.00 odwiedzimy Teatr Nowy

19 maja o godz. 14.00 zajrzymy do Kliniki Esthetique

21 maja na godz. 18.30 zostaliśmy zaproszeni do Gościńca Sucholeskiego

23 maja o 13.00 będziemy uczestniczyć w Akademii Silnej Kobiety, prowadzonej przez Monikę Zygmunt-Jakuć i „Bez owijania”

24 maja o godz. 11.00 będziemy się relaksować w Spa na Termach Maltańskich.

Dzięki wsparciu i otwartości wielu osób udało nam się przygotować dla tych niesamowitych kobiet upominki. HURA

Bardzo Państwa zapraszamy do udziału w naszych wydarzeniach, dla tych walecznych Mam będzie to sygnał, ze nie są osamotnione w swojej walce, że mają wsparcie i wokół siebie życzliwe osoby!.

 

Dorota Raczkiewicz

szefowa Drużyny Szpiku

609423436

www.darszpiku

https://www.facebook.com/events/230005887389657/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *