Start » Co nowego » Mistrzowie Polski w Ratownictwie – gratulacje w UML

Mistrzowie Polski w Ratownictwie – gratulacje w UML

Wyświetlono 3 559 razy

Dzisiaj rano burmistrz Lubonia Małgorzata Machalska zaprosiła do Urzędu Miasta czteroosobowy zespół z OSP Luboń, który w drugiej połowie czerwca uzyskał tytuł Mistrza Polski w Ratownictwie w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Zwycięzcy – Mateusz Chmielewski, Krystian Jankowiak, Michał Kasperczak oraz Piotr Łuczak przybyli razem z prezesem OSP Luboń – Markiem Maciejewskim. Zaprezentowali zdobyte trofea. Ze szczegółami opowiedzieli o wielogodzinnych zmaganiach podczas wykonywania wymyślnych zadań sprawdzających ich kondycję, spostrzegawczość, refleks, wiedzę i umiejętność pracy w zespole.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie odbyły się już po raz dziesiąty w Barczewie pod Olsztynem. Biorą w nich udział ratownicy z przeróżnych grup ratowniczych, takich jak Straż Pożarna, PCK, WOPR, a także Policja, zakładowe grupy ratownicze czy uczniowie szkół medycznych. Zawodnicy przez 2 dni uczestniczą w profesjonalnie przygotowanych pozoracjach i zadaniach na lądzie i w wodzie na terenie gminy Barczewo. W tym roku w mistrzostwach brały udział 33 zespoły z całej Polski w tym 16 zespołów OSP. Tradycyjnie uczestnicy nie otrzymują nagród materialnych.

Lubońscy strażacy przywieźli ze sobą Puchar Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP, Puchar Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, dyplomy oraz rzeźbę przechodnią, którą są zobowiązani bronić w przyszłym roku. Dodatkowo od Pani Burmistrz otrzymali upominki oraz dyplomy z gratulacjami.

Burmistrz Małgorzata Machalska podkreśliła, że mieszkańcy Lubonia mogą być dumni z takich strażaków. W razie konieczności, pomoc każdemu zostanie udzielona szybko i na najwyższym poziomie.

 

Rafał Wojtyniak

(na podstawie info OSP Barczewo)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *