Start » Co nowego » Nominowani do Siewcy Roku 2016

Nominowani do Siewcy Roku 2016

Wyświetlono 1 709 razy

Kapituła konkursu „SIEWCA ROKU 2016” przeprowadziła ocenę zgłoszonych kandydatur.

W wyniku prac Kapituły konkursowej zgodnie z §16 dokonano oceny poszczególnych kandydatów i wyłoniono listę nominowanych w każdej kategorii.

Poniżej przedstawiamy sylwetki kandydatów nominowanych do nagrody.

Przypominamy, że wciąż można odebrać darmowe wejściówki na Galę wręczenia statuetek Siewcy. Wystarczy wypełnić formularz ze strony https://docs.google.com/forms/d/1XnYSEB830LvoXnoyZcbFMjm7EZzM-oH9F-WVEGDb5OY/edit

Gwiazda wieczoru zespół AUDIOFEELS.

 

Kultura

 

Zespół Śpiewaczy Szarotki

Zespół Szarotki występuje podczas lokalnych uroczystości, reprezentuje Luboń na Przeglądach Śpiewaczych w ościennych gminach. Swoim repertuarem Szarotki przypominają urok starych melodii.

Szarotki powstały w 2003 roku z inicjatywy Ireny Podżerek, miłośniczki starych melodii. Zespół łączy wielka miłość do przedwojennych piosenek i wieloletnia znajomość. Szarotki rozkwitają w Luboniu, koncertując i urozmaicając uroczystości miejskie. W maju każdego roku biorą udział w obchodach ogólnopolskiego Święta Niezapominajki. W tym dniu w Ośrodku Kultury organizowany jest Przegląd Zespołów Śpiewaczych „Niezapominajka”.

W 2016 roku zespół Szarotki wystąpił na Bibie w Lasku oraz Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych „Niezapominajka” w Ośrodku Kultury. Reprezentował Luboń między innymi na imprezach w: Komornikach, Wirach, Łęczycy, Krzykosach i Poznaniu.

W maju po raz trzeci zespół zorganizował „Śpiewanki” dla mieszkańców Lubonia.  (kiedy?)

 

Ks. Jacek Zjawin

Ks. Jacek Zjawin był głównym koordynatorem przygotowania ŚDM w Luboniu. Z jego inicjatywy powstał zespół roboczy, który przez kilka miesięcy pracował nad tym, aby jak najlepiej przygotować uroczystości. W prace włączyły się zespoły parafialne Caritas, młodzież gimnazjalna, wolontariusze, soliści, którzy utworzyli chór. Zwieńczeniem prac było wspólne świętowanie w ramach ŚDM na Wzgórzu Papieskim w dniu 23 lipca 2016 r. Podczas kilkugodzinnego Uwielbienia została odprawiona Msza św. z udziałem kapłanów i młodzieży, która przyjechała do Lubonia z Portugalii, Francji, Węgier, Syrii, Wietnamu, Kenii, Tanzani, Indii.

 

Ks. Jacek Zjawin jest członkiem zespołu Pinokio Brothers. Zespół powstał w latach dziewięćdziesiątych w Seminarium Duchownym. Na początku zespół grał szeroko pojęte piosenki religijne. Potem przyszedł czas na covery znanych polskich czy zagranicznych zespołów tzw. sceny chrześcijańskiej. Dziś grają głównie materiał autorski i choć zasadniczo najbliżej im do szeroko pojętej muzyki rock’owej to główną inspiracją są amerykańscy artyści z kręgu muzyki worship. W 2013 r zespół wydał debiutancką płytę pt: Każdy z innej Parafii.

 

Fanaberie

Fanaberie Grupa „FANABERIE” skupia osoby z Lubonia, których pasją jest rękodzielnictwo. Zapoczątkowały swą działalność z dniem 1 grudnia 2015 r. i głównym celem Fanaberii jest integracja społeczności lokalnej przez podejmowanie inicjatyw artystycznych oraz akcji społecznych, które ożywią Miasto Luboń. Wspólne tworzenie może być wspaniałą zabawą oraz frajdą dla dzieci i młodzieży, ciekawą pasją, terapią i sposobem na spędzanie wolnego czasu dla osób starszych. Aktualnie grupa liczy siedem osób i cały czas jest otwarta na przyjęcie osób chętnych do działań społecznych, rozwijania swoich umiejętności rękodzielniczych i zarażania pasją innych. Wspólna praca na skwerach, w parkach, sadach, w kawiarniach, będzie zachętą do wyjścia z domu, do wspólnego działania i wymiany doświadczeń. W 2016 roku dzięki wsparciu Urzędu Miasta Luboń udało się zrealizować kilka projektów w zakresie Yarn bam bing, czyli zbombardować przestrzeń miejską kolorowym , nie inwazyjnym, włóczkowym grafiti: • 19 marca zainstalowano „Cztery pory roku” na cokole pomnika Siewcy w Luboniu. • 13 czerwca ubrana została w kolorowy patchwork morela w „Wiśniowym sadzie” • 12 sierpnia zainstalowany został folkowy wystrój rzeźby „Ławeczka bł. Edmunda Bojanowskiego’’ w związku z odbywającym się w Luboniu XVI Światowym Przeglądem Folkloru Integracje 2016 • 19 sierpnia w dniu w którym odbywał się Światowy Przegląd Folkloru Integracje na Wzgórzu Papieskim w okolicy sceny zainstalowane zostały cztery ogromne kolorowe serwety z włóczki. • 5 grudnia na Mikołajki przy skrzyżowaniu ulic Żabikowskiej i Powstańców Wlkp. Zainstalowane zostały w liczbie 47, nowo wykonane czapeczki mikołajkowe • 19 grudnia zainstalowane zostały pokrowce na miejskie wieże kwietnikowe, które obszyłyśmy wydzierganymi z włóczki gwiazdkami. Fanaberie w wyniku współpracy z Domem Dziennego Pobytu „SENIOR – WIGOR” w Luboniu oraz miejscowym Gimnazjum nr. 1 przeprowadziły warsztaty z szydełkowania dla osób starszych i młodzieży. Prace wykonane przez młodzież z Gimnazjum nr. 1 dopełniły projekt czterech pór roku, który ozdobił pomnik Siewcy w Luboniu.

 

 

Życie publiczne

 

Jednostka Strzelecka – Luboń im. Orląt Lwowskich

Związek Strzelecki „Strzelec”

Jednostka Strzelecka w Luboniu powstała 1 kwietnia 2010 roku – przy Gimnazjum nr 1 w Luboniu. Dowódcą została nauczycielka – Aleksandra Kołcz, która dzięki swojemu doświadczeniu pedagogicznemu oraz umiejętności zaszczepiania w innych pasji, zachęciła gimnazjalistów do włożenia strzeleckiego munduru. Dziś tamci gimnazjaliści to kadra dowódcza lubońskiej jednostki. Ich zaangażowanie sprawia, że drużyna z naszego miasta przyciąga młodzież nie tylko z Lubonia, ale i z Poznania, Puszczykowa czy Mosiny. Obozy dyscyplinarne – które zaczęliśmy organizować jako pierwsi w Polsce – postrzegane są jako jedne z najtrudniejszych i najambitniejszych.

Strzelec w Luboniu to nie tylko szkolenia wojskowe, ale również działania społeczne takie jak wolontariat, pomoc dzieciakom z biedniejszych rodzin w ramach akcji „Mikołaj w mundurze”, zabezpieczenia Biegu Niepodległości, Lednicy i wielu innych. Ponadto strzelcy w Luboniu wspierają i podejmują różnego rodzaju inicjatywy. Organizujemy i uczestniczymy w patriotycznych uroczystościach w Luboniu – oddajemy hołd poległym za Ojczyznę oraz kultywujemy tradycje i wartości patriotyczne wśród młodzieży.

Działalność Jednostki Strzeleckiej z Lubonia wpływa na aktywizację społeczności lokalnej i kształtowanie postaw obywatelskich poprzez organizację i współorganizację wszelkich uroczystości, udział w festynach itp. Nie bez znaczenia jest też kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży, ćwiczenie kondycji fizycznej oraz szerzenie idei wolontariatu.

Lubońska jednostka strzelecka zainicjowała też spotkania przedstawicieli różnych organizacji działających na terenie naszego miasta (Bractwo Kurkowe, Grupa Rekonstrukcji Cywilno-Militarnej „Semper Fidelis”, Związek Harcerstwa Polskiego) – w ramach współpracy organizacje te wspólnie przygotowują uroczystości o charakterze patriotycznym w Luboniu.

Opis dokonań kandydata w roku 2016

20.02.2016 – zabezpieczenie rekonstrukcji z okazji rocznicy wyzwolenia Poznania i pomoc organizacyjna (Cytadela – Bitwa o Poznań)

3.04.2016 – szkolenie specjalistyczne z zakresu ratownictwa pola walki

29.04.2016 – udział w defiladzie w Jednostce Wojskowej w Jarocinie

3.05.2016 – udział w uroczystościach miejskich z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

2.06.2016 – udział w uroczystościach związanych z rocznicą śmierci gen. Henryka Kowalówki w obozie żabikowskim

4.06.2016 – udział w zabezpieczeniu Spotkania Młodych na Lednicy

5.06.2016 – udział w zabezpieczeniu Marszu dla Życia oraz przygotowanie atrakcji dla dzieci z okazji Dnia Dziecka na Wzgórzu Papieskim

11.06.2016 – przygotowanie stoiska na Dniach Lubonia

28.06.2016 – udział w rekonstrukcji z okazji rocznicy Poznańskiego Czerwca

1.08.2016 – udział w rekonstrukcji z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

13.08.2016 – udział w uroczystości w obozie żabikowskim

17.09.2016 – udział w rekonstrukcji i zabezpieczeniu Żywej Lekcji Historii w Luboniu

17.09.2016 – przygotowanie pokazu na festyn w SP nr 5 w Poznaniu

25.09.2016 –przygotowanie pokazu na festyn z okazji 700-lecia Kicina

11.11.2016 – zabezpieczenie Biegu Niepodległości

11.11.2016- udział w uroczystościach miejskich z okazji Święta Niepodległości

2-3.12.2016 – szkolenie specjalistyczne „Manewry Granica 2016″ (dla strzelców z Wielkopolski i Dolnego Śląska)

4.12.2016 – zorganizowanie Święta Orląt i uroczystości nadania jednostce imienia Orląt Lwowskich

26.12.2106 – zabezpieczenie inscenizacji przyjazdu Paderewskiego do Poznania

27.12.2016 – udział w rekonstrukcji, zabezpieczeniu oraz w uroczystościach z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Ponadto regularnie odbywają się zajęcia programowe.

 

Sport

 

Karolina Fabiś

Lubońska Petanka

Aktualnie najlepszy singlista Lubońskiej Petanki. Najlepsza zawodniczka klubu wg rankingu Polskiej Federacji Petanque. Zdobywczyni brązowego medalu Mistrzostw Polski Tripletow w Żywcu. Pierwszy i póki co jedyny medal Mistrzostw Polski zdobyty dla Lubonia. Jedna z najlepiej puentujacych kobiet w Polsce. Postać uznana i szanowana na wszystkich boiskach petanque w Polsce walcząca zawsze według zasad fair play. Promotorka gry w petanque w Luboniu i całej Polsce. Jedna z założycieli Stowarzyszenia Lubońska Petanka. W poprzednich latach Karolina zdobyła 6-te Miejsce na Mistrzostwach Polski Tripletow w Nysie, zajmowała czołowe miejsca w turniejach rankingowych oraz open.

 

Anita Kostecka

Zgrupka Luboń

Anita Kostecka jako członek Stowarzyszenia Zgrupka Luboń reprezentowała w roku 2016 drużynę w licznych startach kolarskich uzyskując bardzo dobre wyniki. Oprócz aktywności sportowej poświęciła bezinteresownie czas na organizację wydarzeń Stowarzyszenia Zgrupka Luboń dla dzieci i dorosłych na terenie Lubonia.

Osiągnięcia sportowe w poprzednich latach:

-3 miejsce na Allegro Bike Challenge

-1 miejsce IV Jazda Indywidualna na Czas Bodzyniewo

-1 miejsce VII Maraton Liczyrzepa

-1 miejsce Szosowy Klasyk Szklarska Poręba

-3 miejsce XI Leszczyński Maraton Rowerowy Bikefun

-3 miejsce w kategorii K1 Velo Toruń

 

Tomasz Kaczmarek

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Luboń

Sekcja Ruk-Cuk

Opis dokonań kandydata w roku 2016

– 1 miejsce Singlowe Mistrzostwa Polski w Crossmintonie – Kórnik 2016

– 1 miejsce Puchar Polski w Crossmintonie- Konstancin Jeziorna 2016

– 1 miejsce międzynarodowy GRAND PRIX SpeedBad.pl 2016 – Brno

– 2 miejsce Puchar Narodów NATIONS CUP (nieoficjalne drużynowe Mistrzostwa Świata) Brno 2016

– 2 miejsce w kategorii debel open –Międzynarodowy Polish Open Warszawa 2016

-2 miejsce Deblowe Mistrzostwa Polski Konstancin Jeziorna 2016

-2 miejsce Grand Prix SpeedBad.pl – Kórnik 2016

-2 miejsce Grand Prix SpeedBad.pl- Nowy Tomyśl 2016

– 5 miejsce w kategorii singiel open – Międzynarodowy Polish Open Warszawa 2016

 

Liczne osiągnięcia sportowe kandydata w poprzednich latach, m.in.

 

– 3 miejsce w kat. OPEN w Speedbadminton na Mistrzostwach Świata w Berlinie (sierpień 2015)

-1 miejsce w kategorii Open w międzynarodowym turnieju ISBO Speedminton Stars 2015 Szczecin

-1 miejsce gra singlowa Puchar Polski Konstancin Jeziorna 2015

– 1 miejsce gra podwójna Puchar Polski Konstancin Jeziorna 2015

– 3 miejsce Mistrzostw Polski w kat. open – Kórnik 2015

– Wygrany cały roczny cykl turniejów Speedbad- zakończony 16.01.2016 w Konstancin Jeziorna( ostatni turniej)

-Mistrz Europy w grze podwójnej – Mistrzostwa Europy Warszawa 2014

-1 Miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii Open

-1 Miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii Open

 

 

Grzegorz Rychel

Zgrupka Luboń

ZGRUPKA powstała we wrześniu 2014 jako tzw. ustawka kolarska.

Od tego momentu pod szyldem ZGRUPKA spotykają się kolarze na cotygodniowych treningach i rajdach. Treningi odbywają się o stałych porach, są otwarte dla wszystkich i dostosowane do szerokiego grona odbiorców.

Od września 2015 Zgrupka działa jako stowarzyszenie liczące 48 członków.

W stowarzyszeniu wydzielono sekcję sportową ZGRUPKA TEAM, sekcję rekreacyjną i grupy projektowe.

ZGRUPKA zorganizowała:

– cotygodniowe ustawki kolarskie i rekreacyjne

– regularne treningi kolarskie

– rajdy rekreacyjne (w każdą niedzielę)

– cykle rajdów dla dzieci

– rajdy związane z historią miasta i Wielkopolski

 

ZGRUPKA w 2016 roku dała się również poznać jako organizacja odpowiedzialna społecznie

– cykliczne zbiórki dla domu pobytu niepełnosprawnych KAMYK

– rajdy w ramach zbiórki WOŚP

– liczne spotkania z policją dla dzieci i dorosłych

– sprzątanie WPN

– zabezpieczenie wydarzeń MANIACKA, CHALLENGE, FOREST RUN

– wsparcie i promocja działalności schroniska dla psów w Gaju

 

W 2016 roku drużyna ZGRUPKATEAM zaliczyła wiele udanych startów.

Wybrane sukcesy:

– Monika Otulakowska- Mistrzyni Polski w maratonie MTB w Jeleniej Górze w klasie cyklosport

– Anna Mądra- Bielewicz- Puchar Polski w Supermaratonach

– Dariusz Jamielucha- liczne „pudła” na czasówkach

– Jerzy Rachwał- lider w kategorii M5

– Michał Wierzbicki- jeden z najlepszych biegaczy w sekcji triathlonowej

– Anita Kostecka- zdobywczyni wielu medali w cyklu supermaratonów, III miejsce w zawodach Skoda Bike Challenge

– Filip Łuczak- III miejsce w w zawodach Skoda Bike Challenge

Rozwinięto sekcję szosową i triathlonową.

 

Piotr Ciszak

trener Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego

Wybrane sukcesy podopiecznych Piotra Ciszaka w 2016 roku

II miejsce PATRYKA PYŚKA – Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym (w grze indywidualnej chłopców, kategoria młodzik).

III miejsce PATRYKA PYŚKA – III Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym (w grze indywidualnej chłopców, kategoria młodzik).

I miejsce ZUZANNY SUŁEK – Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym (w grze podwójnej dziewcząt, kategoria młodzik).

II miejsce PATRYKA PYŚKA – Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym (w grze podwójnej chłopców, kategoria młodzik)

III miejsce LUBOŃSKIEGO KLUBU TENISA STOŁOWEGO w składzie ZUZANNA SUŁEK, WERONIKA DOMBKA, NATALIA PIECHOTA – Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym (w grze drużynowej dziewcząt, kategoria młodziczki).

V miejsce LUBOŃSKIEGO KLUBU TENISA STOŁOWEGO w składzie PATRYK PYŚK, DAMIAN PYŚK – Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym (w grze drużynowej chłopców, kategoria młodzik).

V miejsce – JULIA GŁADYSZ – Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym (w grze podwójnej dziewcząt, kategoria żaczki ).

I miejsce – PATRYKA PYŚKA – Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia – Ludowe Zespoły Sportowe w Tenisie Stołowym (w grze indywidualnej chłopców, kategoria młodzik).

III miejsce ZUZANNY SUŁEK– Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia – Ludowe Zespoły Sportowe w Tenisie Stołowym (w grze indywidualnej dziewcząt, kategoria młodzik).

V miejsce KRZYSZTOFA WITKOWSKIEGO – Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia – Ludowe Zespoły Sportowe w Tenisie Stołowym (w grze indywidualnej chłopców, kategoria kadet).

III miejsce ZUZANNY SUŁEK – I Grand Prix Polskiw Tenisie Stołowym (w grze indywidualnej dziewcząt, kategoria kadet).

III miejsce PATRYKA PYŚKA – I Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym (w grze indywidualnej chłopców, kategoria kadet).

III miejsce ZUZANNY SUŁEK – II Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym (w grze indywidualnej dziewcząt, kategoria kadet).

III miejsce PATRYKA PYŚKA – II Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym (w grze indywidualnej chłopców, kategoria kadet).

Ponadto wkład w pracę na rzecz sportu docenił Starosta Powiatu Poznańskiego, który przyznał panu Pitrowi Ciszakowi specjalną „Nagrodę Sportową” 2016 dla trenerów prowadzących szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub w krajowym współzawodnictwie sportowym. Tym samym pan Piotr znalazł się w trójce najlepszych trenerów powiatu poznańskiego w 2016 roku.

 

BIZNES

 

Jakub Mączkowiak

Marago Fit

Firma przebojem wdarła się na rynek usług cateringowych.

Bardzo dobrze radzi się w dość konkurencyjnej branży.

Oferuje m.in. catering dietetyczny w doskonałej jakości.

Jakub Mączkowiak angażuje się również w działania dobroczynne. Bezpłatnie przekazuje posiłki dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Aktywnie wspierał działalność Lubońskiego Klubu Biegacza.

 

 

Adam Chudzicki

Ronin Running

Firma Adama Chudzickiego promuje miasto poprzez doskonała organizację Lubońskiego Biegu Niepodległości uznanego w środowisku biegaczy. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia jakim jest Luboński Bieg Niepodległości wymaga sprawnego zarządzania i zaangażowanego zespołu.

 

Regina Niedźwiedź

Niedźwiedź-Lock

Firma produkuje znane na całym świecie zabezpieczenia samochodowe. W roku 2016 świętowała 35-lecie istnienia.

W 2016 Holenderska organizacja „NBSA Instituut” przyznała blokadom Niedźwiedź-Lock tytuł produktu roku w kategorii „motoryzacja”. Wcześniej w 2010 Założyciele firmy, Państwo Regina oraz Zygmunt Niedźwiedź zostali laureatami konkursu „Wielkopolski Przedsiębiorca XX-lecia 1990-2010”, w 2004 otrzymali Duży Złoty Medal MTP po wcześniejszym zdobyciu trzech złotych medali MTP.

 

Bronisław Łopiński

Memento Mori

Rodzinna firma Bronisława Łopińskiego pomaga godnie pożegnać naszych bliskich już od 16 lat. Służy pomocą rodzinom zmarłych, świadcząc kompleksowe usługi pogrzebowe, zapewniając godną uroczystość na cmentarzu i gwarantuje pełen profesjonalizm usług, by rodziny mogły łatwiej przeżyć szczególnie smutny dla nich czas po stracie bliskich. Obecnie firma dysponując nowoczesnym sprzętem wykonuje usługi na terenie powiatu poznańskiego i poza nim.

Memento Mori administruje obecnie cmentarzami w: Luboniu (cmentarz Komunalny), Wirach, Skórzewie i Konarzewie. Posiada biura w Luboniu i Skórzewie. Jak przystało na profesjonalistów, nie tylko dokłada wszelkich starań o utrzymanie standardu usług własnych na jak najwyższym poziomie, ale także dba o należyte funkcjonowanie całej branży pogrzebowej, jest bowiem aktywnym członkiem Polskiej Izby Pogrzebowej. tkowo pracowników na umowy o dzieło i zlecenie).

 

Posiadane certyfikaty i wyróżnienia

Certyfikat przynależności do Polskiej Izby Pogrzebowej. Firma trzykrotnie otrzymała certyfikat Wielkopolska Jakość (lata: 2016, 1013 i 2010). Bronisław Łopiński został nagrodzony i wyróżniony jako Wolontariusz Roku Powiatu Poznańskiego oraz uhonorowany najwyższym odznaczenie Klubu Żołnierzy Rezerwy przy Lidze Obrony Kraju (KŻR LOK) Krzyżem Porcelanowym.

Działania dobroczynne i społeczne firmy w 2016 roku

Wsparcie techniczne (przede wszystkim sprzęt nagłośnieniowy) licznych festynów i imprez okolicznościowych organizowanych przez lubońskie parafie, szkoły i Ośrodek Kultury, poza administracyjne działania i inwestycje na rzecz upiększania i rozwoju infrastruktury lubońskiego cmentarza Komunalnego, wsparcie finansowe Lubońskiego Bractwa Kurkowego, budowa tymczasowego ołtarza przy parafii pw. św. Jana Bosko na okres trwania remontu kościoła oraz współudział w prowadzonym remoncie, wsparcie techniczne w zorganizowaniu uroczystości obchodów kolejnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego oraz Orszaku Trzech Króli w naszym mieście.

Szczególne osiągnięcia firmy w 2016 roku

Kolejny (trzeci) certyfikat Wielkopolska Jakość. Ponadto właściciel Memento Mori – Bronisław Łopiński został uhonorowany najwyższym odznaczeniem Klubu Żołnierzy Rezerwy przy Lidze Obrony Kraju (KŻR LOK) Krzyżem Porcelanowym za wybitne zasługi dla rozwoju tej Organizacji.

 

Materiał opracowany na podstawie formularzy zgłoszeniowych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *