Start » Co nowego » PEKA na okaziciela – rocznica Chrztu Polski

PEKA na okaziciela – rocznica Chrztu Polski

Wyświetlono 1 492 razy

PEKA_chrzest_PL_portal

Obchody 1050-lecia Chrztu Polski: Od 11 kwietnia w sprzedaży będzie wyjątkowa karta PEKA na okaziciela z fotografią pomnika pierwszych władców Polski w Złotej Kaplicy Katedry Poznańskiej

1050-lecie Chrztu Polski jest wielkim wydarzeniem państwowym oraz religijnym, a Poznań stanie się centralnym miejscem obchodów tego Jubileuszu. Z tej okazji Zarząd Transportu Miejskiego przygotował kartę PEKA na okaziciela w limitowanej edycji. Unikalną kartę – prezentującą pomnik pierwszych władców Polski znajdujący się w Złotej Kaplicy Katedry Poznańskiej – będzie można kupić już od poniedziałku, 11 kwietnia.

Karty PEKA na okaziciela zostały przygotowane przede wszystkim z myślą o turystach i pasażerach korzystających okazjonalnie z transportu publicznego. Teraz w ofercie ZTM pojawia się wyjątkowy produkt: efektowna karta PEKA na okaziciela w limitowanej edycji, upamiętniająca 1050-lecie Chrztu Polski. Został na niej zaprezentowany pomnik pierwszych władców Polski znajdujący się w Złotej Kaplicy Katedry Poznańskiej

Nowa karta może stanowić unikalną pamiątkę dla wszystkich uczestników obchodów i kolekcjonerów, ale także mieszkańców Poznania i Aglomeracji. Co ważne, to pamiątka atrakcyjna wizualnie, a dodatkowo – niezwykle użyteczna, bowiem można z niej korzystać (jak z innych kart na okaziciela) podczas podróży autobusami i tramwajami na liniach organizowanych przez ZTM.

Karta PEKA na okaziciela kosztuje 27 złotych, z czego 12 zł wynosi kaucja, a 15 zł to środki do wykorzystania na przejazdy opłacane z tPortmonetki.

Karty PEKA wydane z okazji 1050-lecia Chrztu Polski będzie można kupić od poniedziałku, 11 kwietnia, w następujących miejscach:

  • w Punktach Obsługi Klienta ZTM Poznań (czynne: poniedziałek-piątek w godz. 6.00-20.00):
  1. Matejki 59 – siedziba ZTM,
  2. Głogowska 133 – budynek MPK,

Górczyn – dworzec autobusowy,

Ogrody – pętla tramwajowa,

rondo Rataje – dworzec autobusowy,

rondo Śródka – dworzec autobusowy,

  1. Sobieskiego – dworzec autobusowy,

Dębiec – pętla tramwajowa,

Junikowo – pętla autobusowo-tramwajowa,

most Teatralny,

  1. Wiosny Ludów – CH Kupiec Poznański (wejście od ulicy Strzeleckiej);
  • punktach Centrum Informacji Miejskiej:
  1. Ratajczaka 44, czynne: poniedziałek-piątek w godz. 10.00-19.00, sobota w godz. 10.00-17.00,

Stary Rynek 59/60, czynne: poniedziałek-piątek w godz. 10.00-18.00, soboty i niedziele w godz. 10.00 – 17.00.

Lotnisko Ławica, ul. Bukowska 285, czynne: poniedziałek-piątek w godz. 8.00-21.00, soboty i niedziele w godz. 10.00-17.00.

Dworzec PKP (nowy budynek), ul. Dworcowa 2, czynne: poniedziałek-piątek w  godz. 8.00-21.00, soboty i niedziele w godz. 10.00-17.00.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, czynne podczas imprez targowych w godz. 9.00-17.00;

  • w dniu 16 kwietnia – w specjalnie uruchomionym punkcie na terenie INEA Stadionu w godz. 10.00-19.00.

ZTM umożliwia również uzyskanie karty „1050. rocznica Chrztu Polski” kolekcjonerom, którzy nie mają możliwości przyjazdu do Poznania. Aby zamówić kartę wystarczy napisać na adres ztm@ztm.poznan.pl, podać swoje dane (imię i nazwisko, adres, ewentualnie numer telefonu) oraz liczbę zamawianych kart. Po uiszczeniu należności karta (bądź karty) zostanie wysłana pod wskazany adres.

Jednocześnie przypominamy, że w dniach od 14 do 16 kwietnia 2016 r. uczestnicy obchodów 1050-lecia Chrztu Polski będą mogli korzystać z transportu publicznego organizowanego przez ZTM za darmo. Do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji zbiorowej w Poznaniu i Aglomeracji Poznańskiej upoważniać będzie bilet wstępu na główne obchody rocznicowe organizowane 16 kwietnia na INEA Stadionie.

Szczegółowy program obchodów: http://www.poznan.pl/mim/events/uroczyste-obchody-1050-rocznicy-chrztu-polski,86075.html

Karta PEKA na okaziciela „1050. rocznica Chrztu Polski” to kolejna wydana w limitowanej edycji. W ubiegłym roku ZTM wprowadził do sprzedaży karty z fotografiami znanych poznańskich obiektów. W nastrojowej scenerii zaprezentowane zostały: Teatr Wielki, Most Jordana, Ratusz, a także Poznańskie Koziołki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *