Start » Wydarzenia » PIEC 2017

PIEC 2017

PIEC 2017
Wyświetlono 1 010 razy

fot. Paweł Wolniewicz

Trzeci przegląd rockowy, trzecie miejsce „Antigravity”

 

W sobotnie popołudnie i wieczór, 25 lutego, w hali widowiskowo-sportowej Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (LOSiR) odbył się Trzeci Ogólnopolski Przegląd Młodzieżowych Zespołów Rockowych „Piec Luboń”, nawiązujący nazwą do przenośnego wzmacniacza gitarowego. Zainicjowana przed 3. laty przez Karolinę Wilczyńską-Kąkol, zorganizowana tym razem przez luboński Ośrodek Kultury, Urząd Miasta i LOSiR, muzyczna impreza przyciągnęła kapele rockowe, nie tylko z Wielkopolski, a jej głównymi sponsorami były firmy ICIEPŁO.PL oraz IT.integro. Do finału zakwalifikowało się 8 najlepszych grup: lubońska „Antigravity”, „Cygański Wiatr” z Turku, „Free Road” ze Żnina, MY ze Swarzędza, poznańskie grupy „The Old Band”, „Rah Pitia” i „Significant Other” oraz TON z Żywca. O godz. 14 rozpoczęły się przesłuchania finalistów przed jury, w którego składzie znaleźli się: Barbara Maciejewska z Radia Merkury, Paweł Wawrzyniak, Paweł Tłok, Robert Zaleśny, Krzysztof Gąszewski i Szymon Soczyński. Słuchając ambitnych kompozycji w bardzo ciekawych aranżacjach i brzmieniu, można się pokusić o stwierdzenie, że przegląd z roku na rok osiąga wyższy poziom i poszczególnym wykonawcom coraz trudniej jest zająć miejsce na „pudle”. Po przesłuchaniu wszystkich kapel rockowych jury udało się na ponadgodzinne obrady w celu wyłonienia laureatów. Nie było to łatwe – wyznała Barbara Maciejewska – ponieważ mieliśmy do czynienia z dużą rozmaitością muzyczną. W oczach, a przede wszystkim uszach jurorów największe uznanie zyskała grupa „Cygański Wiatr”, która zajęła 1. miejsce (nagroda 1 500 zł), 2. przypadło grupie MY (1 000 zł), a 3. lubońskiej Antigravity (500 zł). Prowadzona przez Karolinę Wilczyńską-Kąkol grupa stanęła na podium również przed rokiem. Ponadto przyznano również wyróżnienia indywidualne. Najlepszym gitarzystą przeglądu uznano Jakuba Dolatę z grupy MAY, najlepszą wokalistką jego koleżankę z zespołu – Zuzannę Olszewską, najlepszym basistą – Macieja Kuliga z grupy „Cygański Wiatr”, natomiast najlepszym perkusistą okrzyknięto Pawła Marcyniuka z lubońskiej „Antigravity”. Duży sukces indywidualny osiągnęła Julia Będziechowska z „Antigravity”, którą jury uznało za największą osobowość konkursu. Po otrzymaniu nagród, które laureatom wręczyła burmistrz Małgorzata Machalska, już na pełnym luzie ponownie pojawili się i wystąpili zdobywcy trzech pierwszych miejsc, i przy aplauzie publiczności zaprezentowali swoje hity.

Pragnę podkreślić, że zdaniem uczestników i publiczności, przegląd zorganizowany był profesjonalnie w każdym calu. Dobre nagłośnienie, sprawny przebieg i bardzo dobra atmosfera to najczęściej słyszane komentarze w kuluarach.

Kiedy opadły konkursowe emocje, na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – sławna Luxtorpeda Official – koncertując i bisując we wzorowej interakcji z publicznością. Zaprezentowałą m.in. swoje sztandarowe przeboje, takie jak: Jak husaria, Mazanic, czy Mambałaga.

PAW

fot. Paweł Wolniewicz


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *