Start » Co nowego » Piesza pielgrzymka do Tulec – zaproszenie

Piesza pielgrzymka do Tulec – zaproszenie

Wyświetlono 1 961 razy

Serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Tulec w niedzielę 11 września.

Zbiórka o 5:45 na placu bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu.

Wymarsz o godzinie 6:00. Dojście do Tulec na sumę odpustową o 12:00.

Trasa pielgrzymki: https://www.google.com/maps/d/edit?hl=pl&authuser=0&mid=13TOl1w3YAAnMiBZEVtstblheEGc

Zawsze aktualne informacje: https://www.facebook.com/PielgrzymkaPieszaDoTulec

Udział – jak zwykle bezpłatny i bez wcześniejszych zapisów.  Pielgrzymka odbędzie się bez względu na pogodę i liczbę uczestników.

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

ZABIERAMY ZE SOBĄ:
Dokumenty, pieniądze (w razie powrotu komunikacją miejską), wygodne buty, parasol lub pelerynę (w razie opadów), nakrycie głowy (w razie słońca), składane krzesełko lub podkładkę (przydatne na postojach lub mszy odpustowej), napoje i prowiant, różaniec, śpiewnik pielgrzymkowy lub książeczkę do nabożeństwa.

WYMARSZ Z LUBONIA:
zbieramy się przed kościołem św. Barbary o 5:45. Następnie przechodzimy do Sanktuarium bł. E. Bojanowskiego na modlitwę, a o 6:00 już w sposób zorganizowany wyruszamy w trasę. Na terenie Lubonia będziemy poruszali się następującymi ulicami: Poniatowskiego, prosto Unijną, Puszkina, w lewo Dębiecką, w lewo Armii Poznań.

W DRODZE:
Grupa pielgrzymkowa porusza się zawsze jednym pasem ruchu. Należy zachować ostrożność, nie biegać, nie przechodzić na drugą stronę jezdni, gdyż wokół grupy będzie odbywał się ruch wahadłowy pojazdów. Słuchamy poleceń służb drogowych.

Grupa pielgrzymkowa posiada krzyż, tablicę z napisem „Luboń” oraz tablicę z patronami wszystkich lubońskich parafii- zachęcamy do ich noszenia. Nagłośnienie znajduje się na wózku czterokołowym, który można ciągnąć za dyszel pojedynczo lub w dwie osoby.

W wózku znajduje się również apteczka pierwszej pomocy oraz środki opatrunkowe. W razie konieczności będzie można zwrócić się o pomoc do pielęgniarki.

W pobliżu grupy pielgrzymkowej będzie poruszał się samochód towarzyszący. Będzie on odpowiednio oznakowany napisami „Pielgrzymka Piesza do Tulec” oraz pomarańczowym światłem ostrzegawczym.

Po drodze będziemy mieli 3 postoje, aby odpocząć, posilić się, czy udać za potrzebą. Jeśli miejsce postojowe będziemy dzielili z innymi grupami pielgrzymkowymi, należy za bardzo się nie rozchodzić i zwracać szczególną uwagę na komunikaty, aby nie przegapić wymarszu grupy.

TULCE:
Do Tulec wchodzimy w towarzystwie innych grup pielgrzymkowych – zachowajmy więc odpowiedni odstęp, aby pomiędzy grupami mogły się mieścić pojazdy. Przy samochodzie towarzyszącym zostawiamy nagłośnienie pielgrzymkowe.

Na schodach sanktuarium zostajemy powitani i pokropieni wodą święconą. Do kościoła wchodzimy głównymi drzwiami, a po krótkiej modlitwie przed ołtarzem, wychodzimy w lewo, przez zakrystię na plac.

Osoby, które chciałyby trzymać krzyż i tablice podczas mszy (w dowolnym miejscu na placu), kierują się na lewo pod probostwo, gdzie formuje się procesja. O godzinie 12:00 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona suma odpustowa. Po zakończonej mszy świętej procesja formuje się po raz drugi. Krzyż oraz tablice pielgrzymkowe zanosimy później pod samochód towarzyszący.

POWRÓT:
Po mszy świętej można skorzystać z innych punktów programu uroczystości odpustowych. Do Lubonia powracamy we własnym zakresie. Można poprosić kogoś z rodziny, czy znajomego, aby po nas przyjechał. Można również skorzystać z komunikacji miejskiej gminy Kleszczewo. Za kościołem znajduje się przystanek skąd będą odjeżdżały autobusy na Rondo Rataje. Z okazji uroczystości odpustowych, zwiększono liczbę odjeżdżających autobusów.

Rafał Wojtyniak

Plakat Pielgrzymka do Tulec 2016_FB


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *