Start » Co nowego » 80. rocznica wybuchu II wojny światowej

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Wyświetlono 354 razy

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zaprasza do udziału w wojewódzkich uroczystościach
w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 

Obchody uczczenia ofiar napaści Niemiec na Polskę rozpoczną się 1 września (niedziela) o godzinie 15:00. W kościele oo. Karmelitów Bosych przy ul. Działowej 25 pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego odprawiona zostanie msza święta.

Bezpośrednio po nabożeństwie pod Pomnikiem Armii Poznań odbędą się główne uroczystości z udziałem wojewody wielkopolskiego, władz samorządowych, kombatantów i młodzieży. W programie z ceremoniałem wojskowym przewidziano wystąpienie wojewody wielkopolskiego, odczytanie Apelu Pamięci oraz ceremonię złożenia kwiatów.

Dla uczczenia bohaterskiej walki polskich żołnierzy, w podziękowaniu żyjącym kombatantom, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann organizuje uroczysty koncert, na który zaproszeni zostaną kombatanci oraz ich rodziny. Koncert „Z dni wrześniowych podźwignięta” w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod kierownictwem mjr. Pawła Joksa zorganizowany zostanie 1 września 2019 roku o godz. 18:00 w Auli Nova Akademii Muzycznej. W repertuarze znajdą się nie tylko pieśni patriotyczne, ale również utwory okresu wojennego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *