Start » Co nowego » Bezpieczny spacer

Bezpieczny spacer

Wyświetlono 564 razy

Strażnicy miejscy przy wsparciu lubońskich policjantów oraz pracowników Służby Ochrony Kolei (SOK) zrealizowali nowatorski projekt „Bezpieczny spacer po mieście”.

W czwartek, 19 grudnia uczniowie kl. III c Szkoły Podstawowej nr 3, pod opieką nauczycielki – Moniki Olejniczak uczestniczyli w projekcie Straży Miejskiej „Bezpieczny spacer po mieście”. Celem wycieczki – spaceru było przede wszystkim edukowanie uczniów w zakresie bezpieczeństwa w szkole i jej okolicy, przejścia przez ulicę zarówno w miejscu gdzie funkcjonuje sygnalizacja świetlna, jak i w tam, gdzie jej nie ma. Po drodze uczestnicy bezpiecznego spaceru zwiedzili Komisariat Policji oraz udali się na plac zabaw przy ul. Batorego, gdzie zapoznali się z zasadami korzystania z niego w aspekcie bezpieczeństwa. W siedzibie Straży Miejskiej na dworcu kolejowym, w obecności burmistrz Małgorzaty Machalskiej, uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły”. W dalszej kolejności pracownicy SOK zabrali dzieci na peron dworca gdzie opowiadali o bezpieczeństwie w tym miejscu oraz o swojej pracy. Na koniec, uczestników spaceru obdarowano drobnymi upominkami. Jestem przekonany, że po dzisiejszym spacerze dzieci będą czuły się bezpieczniej, będą wiedziały gdzie szukać pomocy oraz jak zachować się w różnych miejscach – powiedział komendant SM – Łukasz Kołcz. Dodał również, że było warto poświęcić czas młodym lubonianom, natomiast projekt będzie kontynuowany i rozwijany.

tekst i foto: Paweł Antoni Wolniewicz

Komendant Łukasz Kołcz dziękuje wszystkim służbom za zaangażowanie w projekt i pomoc. Dziękuje również nauczycielom, rodzicom i uczniom za współpracę. Jednocześnie zachęca pozostałe lubońskie szkoły do współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *