Start » Co nowego » Dni Lubonia na Wzgórzu Papieskim

Dni Lubonia na Wzgórzu Papieskim

Wyświetlono 1 282 razy

9-10 czerwca br. po raz pierwszy Dni Lubonia  odbyły się na Wzgórzu Papieskim z zachowaniem bezpieczeństwa przez organy policji, straży miejskiej oraz agencji ochrony wpuszczającej na imprezę osoby od strony ronda. Najmłodsi uczestnicy mogli korzystać z zabaw w dmuchanym miasteczku, a także zwolennicy broni pneumatycznej wykazywali się swoją sportową umiejętnością i celnością na strzelnicy.

Funkcjonowała strefa gastronomiczna oferująca różności kulinarne i napoje bezalkoholowe. Fundacja „Kawałek Nieba” przeprowadziła akcję charytatywną, której celem było ratowanie nóżki Matyldy Klimowicz oraz poznanie historii dziewczynki i jej dzielnych rodziców. Zbiórkę pieniędzy na Dniach Lubonia prowadziły mama i ciocia dziewczynki.

Podczas spektakularnego wydarzenia pojawiło się  wiele ważnych osób w życiu miasta, którzy w tym dniu udzielali się społecznie oraz istniała możliwość nawiązania z nimi krótkiej rozmowy. W sobotę odbyła się prezentacja programów artystycznych lubońskich przedszkoli. Animacje dla dzieci-koncert w wykonaniu Centrum Uśmiechu „Mundial w Owocowie”.

Przegląd Talentów Młodzieżowej Rady Miasta.

Wystąpił zespół- „No Name”.

Następnie- „Jig Reel Maniacs” oraz „Enej”.

Niedzielny weekend zachęcał do oglądania prezentacji artystycznych  programów lubońskich szkół podstawowych.

Zaprezentowały się grupy taneczne.

Można było wspólnie bawić się ze znanym starszemu pokoleniu zespołem muzycznym- „Vox”.

Przegląd Twórczości Senioralnej-lubońskie zespoły śpiewacze.

Roxana Tutaj& Good Oman.

Z przykrością koncert zespołu Sound’n’ Grace został przerwany na skutek załamania pogody i niepokojących warunków atmosferycznych. Opinie tegorocznych Dni Lubonia są podzielone ale najważniejsze, że się odbyły i było bezpiecznie i kontrowersyjnie. Miejmy nadzieję, że za rok będzie również ciekawy program przyciągający mieszkańców.

Zbigniew Henciel


Komentarze 2 komentarze

  1. Agata Andrzejczak pisze:

    Dzień dobry, organizatorem zbiórki na rzecz Matyldy Klimowicz jest fundacja Kawałek Nieba, zbiórkę na Dniach Lubonia prowadziły mama i ciocia dziewczynki.
    Serdecznie pozdrawiam, Agata Andrzejczak Urząd Miasta Luboń.

  2. Rafał Wojtyniak pisze:

    Poprawione 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *