Start » Wydarzenia » Koncert Marszałkowski

Koncert Marszałkowski

Wyświetlono 951 razy

Od 4 listopada w kasie Teatru Wielkiego w Poznaniu będzie można kupić – za symboliczną „złotówkę” – bilety na Koncert Marszałkowski, organizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Program tegorocznego koncertu, który odbędzie się 11 listopada o godz. 19.00 na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu, wypełni IX Symfonia Ludwiga van Beethovena. Wystąpią soliści: Iwona Sobotka – sopran, Irina Zhytynska – mezzosopran, Pavlo Tolstoy – tenor i Adam Palka – bas oraz chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu pod dyrekcją Gabriela Chmury.

Koncert Marszałkowski to wydarzenie organizowane co roku wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Teatr Wielki w Poznaniu. Jego celem jest propagowanie wśród mieszkańców Wielkopolski polskiej muzyki klasycznej oraz dzieł silnie związanych z kulturą europejską.

Tegoroczne wykonanie IX Symfonii nawiązuje do rocznicy 10 – lecia przestąpienia Polski do Unii Europejskiej. Kiedy w 2004 roku Polska została członkiem UE, poznański Teatr Wielki zrealizował IX Symfonię Beethovena, której finałowa kantata stanowi hymn wspólnej Europy.

Przypomnijmy, że w 1985 r. szefowie państw i rządów UE zadecydowali, że fragment IX Symfonii Beethovena zatytułowany „Oda do radości” będzie oficjalnym hymnem Unii Europejskiej.

Szczegóły na temat wydarzenia oraz sprzedaży biletów znajdą Państwo na stronie Teatru Wielkiego w Poznaniu, instytucji kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego www.opera.poznan.pl.

Anna Parzyńska- Paschke

Urząd Marszałkowski

Województwa Wielkopolskiego


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *