Start » Co nowego » Koncert z okazji Święta Niepodległości

Koncert z okazji Święta Niepodległości

Wyświetlono 1 183 razy

8 listopada w Teatrze Wielkim w Poznaniu ruszyła druga tura sprzedaży biletów za „złotówkę” na koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada o godz. 19.00 na Scenie Dużej Teatru Wielkiego w Poznaniu. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Wydarzenie będzie światową premierą koncertowego wykonania baletu  „Król wichrów” op. 37 Feliksa Nowowiejskiego. Wystąpią chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu pod batutą Sebastiana Perłowskiego. Przygotowaniem chóru pokieruje Mariusz Otto. Koncert ilustrowany będzie projekcjami multimedialnymi.

Dzieło Nowowiejskiego, o tematyce narodowej, początkowo planowane jako opera, wystawione zostało jako balet fantastyczny w 9 obrazach 27 lutego 1929 w Poznaniu. Libretto wyszło spod pióra synów kompozytora – Feliksa Marii i Kazimierza Nowowiejskich. Mówi się również o udziale w jego stworzeniu wybitnego poety i powieściopisarza Emila Zegadłowicza, który w latach 1927-32 przebywał w Poznaniu. Akcja dzieła, zlokalizowana w Górach Bajecznych, toczy się na pograniczu świata duchów i zjaw.

Przypomnijmy, że Koncert Marszałkowski z okazji Narodowego Święta Niepodległości to wydarzenie organizowane co roku wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Teatr Wielki w Poznaniu. Jego celem jest propagowanie wśród mieszkańców Wielkopolski polskiej muzyki klasycznej oraz dzieł silnie związanych z kulturą europejską.

Urząd Marszałkowski

Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *