Start » Kroniki służb » Kronika policyjna

Kronika policyjna

Wyświetlono 706 razy

01.12 – mieszkaniec ul. Jachtowej zgłosił, że nieznany sprawca dokonał z jego konta bankowego nieuprawnionej transakcji (straty: 8 417 zł).

03.12 – przy ul. Kościuszki zatrzymano kierującego pojazdem, pomimo posiadania zakazu.

04.12 – podczas zakupów w supermarkecie Intermarché przy ul. Żabikowskiej mężczyźnie skradziono dowód osobisty i kartę płatniczą.

04.12 – skradziono samochód Renault przy ul. Wschodniej (straty: 30 000 zł).

07.12 – mieszkanka ul. Żabikowskiej zgłosiła, że nieznany mężczyzna przedstawiający się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji, pod pretekstem przeprowadzania działań policyjnych, telefonicznie nakłonił ją do dokonania zmian w ustawieniach telefonu, dotyczących obsługi operacji bankowych, a następnie dokonał nieuprawnionej transakcji wypłaty pieniędzy z konta poszkodowanej (straty: 15 000 zł).

07.12 – przy ul. Miodowej zatrzymano kobietę i mężczyznę posiadających narkotyki.

07.12 – przy ul. Targowej zatrzymano kierowcę będącego pod wpływem niedozwolonych środków odurzających.

07/08.12 – skradziono tablice rejestracyjne od volkswagena zaparkowanego przy ul. Pułaskiego (straty: 90 zł).

08.12 – mieszkanka ul. Żabikowskiej zgłosiła, że nieznany sprawca wykorzystując jej dane osobowe, zawarł umowy w różnych firmach udzielających pożyczki.

08.12 – przy ul. Żabikowskiej zatrzymano mężczyznę posiadającego narkotyki.

10.12 – przy ul. Fabrycznej uszkodzono hondę (straty: 2 000 zł).

10.12 – przy ul. Niepodległości zatrzymano nietrzeźwego kierowcę – obywatela Ukrainy (2,1 promila).

12.12 – mieszkaniec ul. Sowiej zgłosił, że z jego konta bankowego nieznana osoba dokonała dwóch nieuprawnionych transakcji (straty: 824 zł).

15.12 – przy ul. Powstańców Wlkp. wnuk skradł swojemu dziadkowi portfel z dokumentami, kartę bankową i gotówkę (straty: 7 270 zł).

15.12 – Uszkodzono drzwi wejściowe do jednego z mieszkań przy ul. Dojazdowej.

15.12 – obywatelka Ukrainy obsługująca magiel w pralni przy ul. Szkolnej uległa wypadkowi wkładając doń rękę, która została zmiażdżona.

18.12 – po wyważeniu okna włamano się do domu przy ul. Kościelnej i skradziono biżuterię. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady (straty 6 000 zł).

18.12 – po wyważeniu drzwi włamano się do sklepu przy ul. Sikorskiego i skradziono 700 zł. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady.

18.12 – mieszkanka al. Jana Pawła II zgłosiła, ze nieznana osoba wykorzystując jej kartę kredytową, dokonała dwóch nieuprawnionych transakcji (straty: 194 zł).

18.12 – przy ul. Kościuszki uszkodzono drzwi wejściowe do jednego z mieszkań (straty: 660 zł).

18.12 – uszkodzono drzwi wejściowe do domu przy ul. Ks. Streicha (straty: 3 500 zł).

18.12 – przy ul. Wschodniej zatrzymano nietrzeźwego kierowcę (2,6 promila).

19.12 – skradziono katalizator od mitsubishi przy ul. Źródlanej (straty: 1 000 zł).

23.12 – przy ul. Morelowej zatrzymano nietrzeźwego kierowcę, który odmówił poddania się badaniu na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

29.12 – skradziono przednie lampy od volvo przy ul. Dębieckiej (straty: 1 600 zł).

30.12 – poznaniakowi dokonującemu zakupy w supermarkecie Intermarché przy ul. Żabikowskiej skradziono telefon komórkowy

(straty: 600 zł).

30.12 – przy ul. Dębieckiej uszkodzono samochód Renault (straty: 3 000 zł).

30.12 – nieznany sprawca rzucił kamieniem w przednią szybę opla zaparkowanego przy ul. Osiedlowej (straty: 1 500 zł).

Na podstawie danych Policji

Paweł Wolniewicz

 

W grudniu w Luboniu skradziono 1 samochód i zatrzymano 3. nietrzeźwych kierowców. Policja złapała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 11 sprawców, 2 osoby poszukiwane listem gończym oraz wylegitymowała 365 osób. Ujawniono również 10 oszustw internetowych.

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334 dla mieszkańców Wielkopolski. Infolinia jest czynna przez całą dobę, dyżurujący przyjmują zgłoszenia dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, o ukrywających się osobach podejrzanych, a także działaniach lub powiązaniach przestępczych policjantów.

 

Policja przestrzega!

Kieszonkowiec, to osoba, która niczym nie wyróżnia się w tłumie i nie wygląda na przestępcę. Wykorzystuje miejsca zatłoczone. Jeżeli jesteście Państwo zajęci zakupami, oglądaniem towarów, wsiadaniem do pojazdów, to w naturalny sposób koncentrujecie się na tych czynnościach, a często zapominacie o bezpieczeństwie własnego mienia, m.in. torebki, plecaka, portfela. Te „idealne warunki” wykorzystują kieszonkowcy. Dlatego pamiętaj! – nie noś portfela w tylnej kieszeni. Torebki i plecaki noś zamknięte tak, żebyś je widział, Nie noś portfela i dokumentów w plecaku. Gdy ktoś pyta o godzinę, nie pokazuj telefonu komórkowego. Płacąc kartą lub pobierając pieniądze z bankomatu, upewnij się, że nikt nie widzi wprowadzanego numeru PIN. Zwracaj uwagę na sztuczny tłok i zamieszanie wokół ciebie. Nie noś bez potrzeby przy sobie cennych przedmiotów, biżuterii, dużych sum pieniędzy.

Pamiętaj największy wpływ na Twoje bezpieczeństwo masz Ty sam.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *