Start » Slider » Kultura i sztuka w Luboniu na jesienne wieczory

Kultura i sztuka w Luboniu na jesienne wieczory

Wyświetlono 619 razy

„Sztuka to gest wyjątkowych dla nielicznych” – tym cytatem Piotra Króla z rozmowy z Dorotą Ryst o malarstwie zapraszamy dziś Państwa do zamyślenia nad własnym kontaktem z kulturą. Czy należą Państwo do tej nielicznej grupy, dla której obcowanie z obrazem, muzyką i słowem obce nie jest? Czy sprawia Wam radość gra kolorów, czystość dźwięków, wieloznaczność słowa? Czy uroda świata i artystyczny sposób jej wyrażania wprawia Was czasami w zachwyt lub choćby zadumę? Czy porusza w Was delikatne struny emocji? Czy chcecie w tę umiejętność wyposażyć swoje dzieci, aby nie były w dorosłym życiu tylko zwykłymi zjadaczami chleba, ale by piękno i subtelność sztuki wzbudzały w nich emocje nie wszystkim dostępne, wzbogacając ich duchowość, która nie ma ceny w dzisiejszym świecie opartym na nudnych prawach ekonomii?

Jeżeli jesteście Państwo w tym elitarnym gronie nielicznych, mamy Wam do zaoferowania coś niebagatelnego: poznańska Fundacja „APJA”, realizując projekt „Od słowa do słowa”, współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz przy współudziale Biblioteki Miejskiej w Luboniu a pod egidą stacji radiowych: Emaus i Merkury, zaprasza Was tej jesieni na spotkania z poezją współczesną i piosenką poetycką, a dzieci na bliskie spotkanie z autorem książek dla najmłodszych. Podczas chłodnych październikowych i wietrznych listopadowych wieczorów Wasze serca rozgrzeją współcześni mistrzowie słowa oraz muzycy poruszający nie tylko struny swoich instrumentów. Przekonacie się również, że w wielu z Was drzemią moce twórcze, których prawdopodobnie nie doceniacie. Namówimy Państwa do tworzenia i prezentowania własnych tekstów, z których najlepsze zostaną nagrodzone.

Zapraszamy do śledzenia „Wieści Lubońskich”. Na ich łamach będziemy Państwa informować o planowanych spotkaniach, podawać ich terminy i tematykę oraz nazwiska zaproszonych gości, które z pewnością dla fanów piosenki poetyckiej obce nie będą. Każdy z Was będzie mógł nie tylko uczestniczyć w spotkaniu z twórcą, ale i współuczestniczyć w tworzeniu Sztuki, dotknąć jej, poczuć jej tchnienie, a przy tym dobrze się bawić. Bo Sztuka nie musi być martyrologiczna, nadęta, niezrozumiała ani nudna. Może być zajmująca, zachwycająca, zabawna. Niekoniecznie łatwa. Wszak łatwych rzeczy się nie ceni. Przyjdźcie i przekonajcie się sami. Serdecznie Państwa zapraszamy! Szczegółowy harmonogram imprez już wkrótce!

Lidia Ryś

www.fundacja-apja.org.pl

Projekt „Od słowa do słowa” współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Samorząd Województwa Wielkpolskiego


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *