Start » Wydarzenia » Listopad w SP2

Listopad w SP2

Wyświetlono 1 212 razy

Długi weekend w Niemczech!

W sobotę 8 listopada rano z grupą naszych uczniów z klas 6 wyjechałyśmy pociągiem do Berlina. Nasze dzieci biorą udział w projekcie mającym na celu poznanie języka oraz kulturę u naszych zachodnich sąsiadów. Mimo strajku kolei niemieckiej udało nam się z pomocą różnych środków lokomocji dotrzeć do Poczdamu. Na początek dostaliśmy wózek i pieniądze na zakupy i poszliśmy zaopatrzyć się w produkty spożywcze na dwa dni – naszą i niemiecką grupę, która dojechała popołudniu. Potem opanowaliśmy kuchnie gotując pyszny obiad dla obu grup. Wspólny posiłek i zajęcia po nim były początkiem integracji młodzieży z obu krajów. Dzisiaj rocznica obalenia Muru Berlińskiego i zwiedzaliśmy Berlin. Posiłki przygotowywała młodzież niemiecka. Wieczorem wspólny wieczór gier.
Bawimy się doskonale i umacniamy nowe znajomości przy okazji doskonaląc język niemiecki.

Podobnie jak pierwsze dwa dni, kolejne upłynęły również na pracy, grach i zabawach. W mieszanych grupach niemiecko-polskich zwiedziliśmy Poczdam, gdzie dzięki bardzo ciekawej grze miejskiej poznaliśmy to miasto i jego zabytki. Codziennie pracowaliśmy nad układem tanecznym czego owocem były trzy pokazy na zakończenie pobytu. Codzienne warsztaty , wspólne posiłki przygotowywane przez uczestników, wieczory przy wspólnej zabawie sprawiły, że wyjazd ten był dla nas niesamowitą przygodą językową, kulinarną, komunikacyjną i kulturoznawczą, a zawarte przyjaźnie będziemy pielęgnować przez lata.

Małgorzata Bobrowska

Katarzyna Woroch

SP2_Berlin 271 SP2_Berlin 241

 

Ciekawe spotkania w 3a

Za nami kolejne spotkania, podczas których poznawaliśmy zawody naszych bliskich. Na początku listopada odwiedziła nas w szkole Babcia naszej koleżanki Zosi i ciekawie opowiedziała o pracy pielęgniarki. Mieliśmy okazję nie tylko posłuchać czym zajmuje się pielęgniarka w szpitalu, ale również nauczyć się jak opatrzyć skaleczenie lub założyć bandaż. Drugie spotkanie odbyło się w poniedziałek, 17 listopada. Tym razem to my wybraliśmy się w odwiedziny – do Dziadka Jasia z naszej klasy. Pracuje on w drukarni POZ-ART w Poznaniu. Zobaczyliśmy jak pracują ogromne maszyny drukarskie i czym na co dzień zajmuje się drukarz. Po pełnym wrażeń zwiedzaniu mogliśmy sami poskładać wydrukowane wcześniej różnych rozmiarów pudełka a następnie zostaliśmy ugoszczeni przepysznym ciastem upieczonym przez Mamę Jasia.  Wszystkim osobom zaangażowanym w listopadowe spotkania z całego serca dziękujemy!

Uczniowie klasy 3 a.

SP2_drukarnia3a

 

Jesienne drzewo

Już po raz piąty uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy, wzięli udział w konkursie organizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 4 w Luboniu pt. „Jesienne drzewo”. Z każdej szkoły biorącej udział w konkursie wyróżniono po trzy prace. Wśród laureatów Cieszkowianki znaleźli się:

Piotr Olejniczak z kl. II e

Martyna Rzepka z kl. III b

Nikola Łuczak z kl. II d

Zwycięskie prace wykonano pod opieką nauczycieli świetlicy: Anny Słonki-Moskwy, Agnieszki Grzeszkowiak oraz Katarzyny Kielas.

17 listopada o godzinie 16 w Szkole Podstawowej nr 4 w Luboniu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Każdy z laureatów otrzymał książkę oraz dyplom.

Serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Kielas

SP2_Konkurs_Jesienne_drzewo1

 

Warsztaty mydlarskie

We wtorek 18 listopada uczniowie z klas 1g, 1d, 1e, 2a i 2d uczestniczyli w warsztatach mydlarskich.

Każdy mógł wykonać własnoręcznie dwa mydełka, ozdobić je i podarować najbliższym. Uczniom z klasy 2d najbardziej podobały się ozdoby, barwniki i zapachy mydełek, np. zapach gumy balonowej.

Uczniowie byli zaskoczeni jak szybko można wykonać mydełko i jak błyskawicznie zastyga gliceryna. Wszyscy byli zadowoleni z efektu końcowego.

Marta Lewandowska

SP2_warsztaty mydlarskie_DSC_0395

 

Bezpieczeństwo to podstawa!

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci.

Dnia 21.11.14r. klasy I-sze miały okazję przypomnienia i utrwalenia sobie wiadomości na temat bezpieczeństwa. Goście, którzy nas odwiedzili, z dużym humorem przekazali dzieciom cenne wiadomości. Pan policjant opowiedział dzieciom także o dzikach, które można spotkać na terenie Lubonia oraz jak w takiej sytuacji powinniśmy się zachować. Gościem był również pan Pan Dariusz Fleischer- przedstawiciel Starosty Powiatowego z Poznania, który obdarował dzieci kamizelkami odblaskowymi.

Niewątpliwą atrakcją okazali się jednak pozostali goście – dwa psy policyjne ze swoimi opiekunami. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca takiego psa w policji, ale także o tym jak powinno się zareagować gdy obcy pies zaatakuje.Dziękujemy wszystkim naszym gościom, także pani st. sierżant Sylwii Stańko za przybycie i przeprowadzenie prelekcji. Działania te z pewnością kształtują pożądane zachowania wśród dzieci, a także pomagają im w radzeniu sobie w sytuacji zagrożenia.

Kinga Zdunik

SP2_bezpieczeństwo_SAM_2093

 

III Powiatowy Konkurs Recytatorski

22 listopada w Gimnazjum nr 2 w Luboniu odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski  poświęcony poezji czasu wojny i okupacji.

Cieszkowiankę reprezentowały uczennice klas 6b- Martyna Michalak , 5c- Julia Jankowiak oraz 5d- Oliwia Garczyńska.

Dziewczyny pięknie recytowały przygotowane wcześniej wiersze.

Martyna Michalak zajęła w konkursie III miejsce!!!

(SERDECZNE GRATULACJE)

Wszystkim zainteresowanym sztuką recytatorsko-sceniczną przypominamy o zajęciach szkolnego teatrzyku Tere Fere, które odbywają się w każdą środę od 15.45- 16.30 w sali 119. Obecnie w czasie spotkań odbywają się próby do występu kabaretowego pt. „Atlas uczniów”, który przygotowują uczniowie klasy 5d.

Marta Krojenka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *