Start » Co nowego » Pieszo do Tulec

Pieszo do Tulec

Wyświetlono 1 330 razy
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

fot. Ewa Pioterek

Ciemne chmury, wiatr i chłód nie przestraszyły pielgrzymów. W niedzielę 6 września po pożegnaniu przez ks. proboszcza Bernarda Cegłę i modlitwie w sanktuarium bł. E. Bojanowskiego, z Lubonia do Tulec wyruszyła pieszo grupa 68 pielgrzymów.

Po drodze napotykaliśmy na inne grupy z poznańskich parafii, jak również te spoza Poznania. Dwudziestokilometrowa trasa była podzielona trzema postojami.

Wędrówkę umilał modlitwą, śpiewem oraz grą na gitarze ks. Jacek Zjawin oraz siostry Służebniczki Maryi. Ruchem pojazdów wokół grupy pielgrzymkowej kierował Mateusz Niećkowiak, Bartek Środa oraz Paweł Rok. Opiekę medyczną zapewniała Beata Rybicka. Pojazd towarzyszący prowadził Rafał Wojtyniak a całą wędrówkę uwieczniała Ewa Pioterek.

Po dotarciu do Tulec zostaliśmy powitani przez miejscowego proboszcza a o godzinie 12 została odprawiona suma odpustowa. Dopiero podczas mszy zaczęło padać.

W tym roku dodatkowo o godzinie 9 sprzed kościoła św. Barbary w Luboniu pod przewodnictwem ks. Artura Michalaka wyruszyła grupa 15 rowerzystów.

www.facebook.com/PielgrzymkaPieszaDoTulec

Rafał Wojtyniak


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *