Plaża miejska

Wyświetlono 987 razy

Powitanie lata

Plaża nad Wartą w okolicy ul. Rzecznej ma w tym sezonie większą powierzchnię niż przed rokiem (rozciągnięto ją w kierunku wodociągów – Poznania). Kontener ze sprzętem przeniesiono z wałów na piasek. Firma Aquanet zamontowała oryginalny w kształcie natrysk. Urządzenie to stanowi nie lada frajdę dla dzieci, które testują wszelkie możliwości zabawy, taplając się w pod prysznicowym błotku. Rodzice mogą się schronić przed południowym słońcem w cieniu zamontowanych na plaży, krytych słomą parasoli. Tego lata przebiegająca na południowym skraju ścieżka rowerowa nie została wchłonięta przez to sezonowe miejsce rekreacji i nie zasypana piaskiem.

W ostatnią niedzielę czerwca (25.06) na miejskiej plaży, której drugi sezon zainaugurowano podczas tegorocznych Dni Lubonia, miasto zorganizowało imprezę na powitanie lata, zapraszając mieszkańców do udziału. W samo południe na piaszczystym boisku za wałami (boisko treningowe LKS-u) rozpoczął się turniej piłki plażowej, w którym rywalizowały zespoły siatkarzy. Ci, którzy oglądali rozgrywane kolejno mecze, z pewnością nie żałowali, ponieważ były widowiskowe. Lubonianie, zwłaszcza ci najmłodsi, chętnie chłodzili się pod prysznicem. Z myślą o najmłodszych zorganizowano również zajęcia plastyczne. Niestety, pogoda się popsuła i gdy Poznańska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Łukasza Łodygowskiego przygotowywała się do rozpoczęcia popołudniowego koncertu muzyki klasycznej, zaczął padać rzęsisty deszcz, w związku z czym występ odwołano. Aura pokrzyżowała plany organizatorom i uczestnikom imprezy, a powitanie lata trwało przez to krócej.

 

Oscarowy La La Land

W czwartek, 6 lipca, o godz. 21.30 na plaży rozpoczęto sezon Kina Letniego. Zainaugurował go „La La Land” – amerykański komediodramat muzyczny z ubiegłego roku w reżyserii Damiena Chazelle’a, z muzyką Justina Hurwitza. Ponad 80. lubonian zasiadło w plażowych leżakach i obejrzało pod gołym niebem film z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone w rolach głównych, który uzyskał 14 nominacji do Oscarów. Produkcja ta zdobyła sześć statuetek – w tym za najlepsze zdjęcia i muzykę, siedem nagród Złotych Globów oraz pięć Brytyjskiej Akademii Filmowej. Nic dziwnego, że z uznaniem wypowiadali się o nim lubońscy miłośnicy dobrego kina. Następne spektakle Kina Letniego odbędą się: 20 lipca, 10 i 24 sierpnia na plaży miejskiej oraz 3 września w Wiśniowym Sadzie.

PAW

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *