Start » Co nowego » Rowerowy Rajd Gwiaździsty „Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego”

Rowerowy Rajd Gwiaździsty „Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego”

Wyświetlono 461 razy

Nawiązując do setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu organizuje Rowerowy Rajd Gwiaździsty „Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego”.

Udział w wydarzeniu jest możliwy w dwojaki sposób: chętni mogą zaplanować dowolną trasę rowerową z zastrzeżeniem odwiedzenia po drodze przynajmniej jednego miejsca pamięci związanego z Powstaniem Wielkopolskim. Uczestnicy mogą także skorzystać z trasy opracowanej przez organizatora na trasie: Pomnik Zdobywców Lotniska Ławica w Poznaniu – Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie. Niezależnie od obranego wariantu wszyscy spotykają się na mecie rajdu 18 sierpnia o godzinie 11:30 w Muzeum w Lusowie. W programie przewidziany jest posiłek dla uczestników, zwiedzanie ekspozycji Muzeum oraz cmentarza, gdzie spoczywa generał Józef Dowbor Muśnicki. Dla każdego uczestnika przygotowano publikację dotyczącą Powstania Wielkopolskiego.

Prosimy o zapoznanie się z załączonym regulaminem. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Na zgłoszenia czekamy do 15 sierpnia 2018 roku, wypełnione karty zgłoszenia należy przesyłać na adres: witold.sobocki@ipn.gov.pl.

Serdecznie zapraszamy!

regulamin rajdu

karta zgłoszenia


Więcej artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *