Start » Co nowego » Seria multimedialna

Seria multimedialna

Wyświetlono 1 080 razy

Pod koniec ubiegłego roku nakładem Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie oraz jego Oddziału – Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem ukazała się multimedialna publikacja „Niemiecki obóz zagłady Kulmhof”. Na przełomie listopada i grudnia ukaże się drugi tom tej serii pt. „Obozy pracy przymusowej dla Żydów w Wielkopolsce w latach 1941‒1943”.

Publikacja przygotowana została przy współpracy Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie oraz Zakładu Dydaktyki Historii Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Adresatem tej książki są nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczący takich przedmiotów, jak: historia, język polski, wiedza o społeczeństwie.

Pakiet podzielony jest na dwie części: opisową i multimedialną. W części pierwszej zawarty jest rys historyczny obozów pracy przymusowej dla Żydów w Wielkopolsce oraz uwagi metodyczne. Z kolei część druga obejmuje dziesięć scenariuszy zajęć dydaktycznych, w tym czterech skierowanych do nauczycieli uczących na poziomie gimnazjalnym oraz sześciu adresowanych do pedagogów szkół ponadgimnazjalnych. Dodatkowo do każdej propozycji lekcji załączono bogaty materiał źródłowy (fotografie, mapy, plany, dokumenty, karty pracy).

Pakiet zawiera także bibliografię kalendarium Zagłady, słownik pojęć, które nauczyciel może wykorzystać podczas lekcji oraz płytę DVD, na której znajdują się fragmenty wywiadów nagranych ze „Świadkami Czasu” oraz zrealizowane przez Muzeum filmy „Stadion” i „Listy do Lilli”.

Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PAW

seria_multimedialna_portal


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *