Start » Co nowego » SUP Piknik na Warcie

SUP Piknik na Warcie

Wyświetlono 1 526 razy

Chcesz popływać na desce z wiosłem? Nie ma sprawy.

Wystarczy, że przyjdziesz nad Wartę!

W ramach II Pikniku Poznańskich Olimpijczyków, organizowanego w najbliższą sobotę w Poznaniu spotykamy się pod hasłem: Międzynarodowego Dnia SUP’ów

To już jedna z ostatnich okazji w tym roku dla wszystkich SUP’owiczów (i nie tylko) by spotkać się w tym sezonie, popływać i miło spędzić czas w gronie entuzjastów aktywnego wypoczynku. Przyprowadźcie znajomych, przyjaciół i rodzinę, bo warto otworzyć się na Wartę – przepiękną rzekę płynącą w samym sercu Poznania.

Dla rodzin będzie całodniowy piknik, dla chętnych – okazja by spróbować pływania na deskach SUP – a dla już pływających – możliwość przyjacielskiego współzawodnictwa w zawodach!

Zaczynamy od godziny 11:00 (chętnych na spływ zapraszamy wcześniej) na przystani Politechniki Poznańskiej, przy moście św. Rocha. Odbędą się tam również II Regaty Kajakowe o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej. Z tej właśnie okazji pojawią się także ikony polskiego sportu i… goście specjalni!

Zainteresowanych  zapraszamy też do spotkania z nami.

Z wielką chęcią opowiemy o naszej pasji, jaką jest pływanie na deskach z wiosłem.

 

Program:

8:30 – 13:00

Spływ z kajakarzami z Puszczykowa do Poznania (dopływamy do przystani Politechniki Poznańskiej przy moście św. Rocha).

Uczestnictwo wymaga rejestracji w terminie do 7 września i opłacenia uczestnictwa (koszt: 30 złotych, gwarantujący transport autokarem z przystani na miejsce startu spływu w Puszczykowie, ubezpieczenie oraz wyżywienie podczas Pikniku)

11:00 – 17:00

Piknik nad Wartą, podczas którego będzie można:

  • miło spędzić czas w gronie prawdziwych entuzjastów SUP’ów
  • potestować nasze deski SUP
  • wziąć udział w przyjacielskich zawodach SUP, które odbędą się w dwóch konkurencjach, rozgrywanych między 13:30 a 15:30.

Uczestnictwo wymaga rejestracji w terminie do 7 września i opłacenia uczestnictwa (koszt: 10 złotych, gwarantujący wyżywienie podczas Pikniku)

Uwaga! Pierwsze 15 osób nie płaci! Decyduje kolejność zgłoszeń przesłanych na adres kontakt@basssup.pl, z dopiskiem ZAWODY.

Spotkajmy się w najbliższą sobotę, 10 września w Poznaniu, na przystani przy moście św. Rocha.

Będziemy tam dla Was przez cały dzień!

 

Na SUP Piknik zaprasza Bass – polski producent nadmuchiwanych desek SUP – partner II Pikniku Poznańskich Olimpijczyków, organizowanego przez:

Poznańskie Stowarzyszenie Olimpijczyków

Fundacja na rzecz AWF Poznań

 

Impreza dla całego miasta i prawdziwe święto sportu.

Więcej informacji na temat SUP PIKNIKU na naszej stronie

www.BassSUP.pl/sup-piknik.html

 

BASS – PARTNER II PIKNIKU POZNAŃSKICH OLIMPIJCZYKÓW

Jesteśmy polskim producentem nadmuchiwanych desek SUP.

SUP’y zmieniły nasz sposób postrzegania świata – teraz my zmieniamy sposób postrzegania nadmuchiwanych desek SUP.

Nasz Team składa się z samych pasjonatów, dlatego nie zajmujemy się tylko produkcją, ale przede wszystkim aktywnie promujemy pływanie na deskach w całej Polsce. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy odwiedziliśmy ponad 10 miejsc, dając możliwość przeżycia niesamowitej zabawy setkom osób.

Teraz chcemy zarazić naszą pasją poznaniaków.

Tym bardziej, że jest to rodzinne miasto naszej marki!

 

Nie wiesz co to SUP?

Nigdy nie pływałeś na takiej desce?

Tym bardziej musisz z nami być!

 

SUP (Stand Up Paddleboard), czyli pływanie na desce z wiosłem, to najszybciej rozwijający się sport na świecie. Dzięki wykorzystaniu wiosła podczas pływania, nadaje się zarówno na morze, jezioro, jak i rzekę.

Spływy rzekami, surfing po fali, SUP Joga, SUP Polo, a nawet Judo uprawiane na SUP, to tylko nieliczne, z ciągle przybywających  aktywności sportowych, które coraz liczniej przyciągają nowych zwolenników. Przede wszystkim jednak pływanie na SUP’ach staje się coraz częstszym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu – niezależnie od wieku, płci i kondycji – samemu, z rodziną czy paczką znajomych.

Wszystko dlatego, że powstały nadmuchiwane wersje SUP. Transport i przechowywanie desek, których długość często przekraczała 3 metry, przestały w końcu być problemem. Deski SUP stały się lekkie i z łatwością zaczęły mieścić do plecaka! Dla przykładu, modele marki BASS, po spakowaniu, mieszczą się w plecaku, którego wysokość to tylko 80 cm.

Ta rewolucyjna zmiana sprawiła, że deski SUP zyskały popularność nie tylko wśród zagorzałych fanów sportów wodnych, ale przede wszystkim ludzi do tej pory z nimi niezwiązanych. Pływanie na SUPach stało się świetnym sposobem na aktywny wypoczynek – zarówno dla młodych jak i starszych, kobiet i mężczyzn – w niektórych krajach stając się najczęściej wybieraną aktywnością, uprawianą przez rodziny.

Ty także możesz przekonać się ile radości dają SUP’y marki BASS, ponieważ SUP’y to nasza pasja.

 

Skąd wziął się SUP?

Ludzie XXI wieku, to gatunek przewlekle siedzący. Większość swojego życia spędzamy w tej pozycji. Przed komputerem, telewizorem czy w samochodzie. Nie jest to nowy etap ewolucji. Po prostu – tacy jesteśmy.

Jednak istotną cechą człowieka nabytą w trakcie ewolucji, jest przyjęcie wyprostnej pozycji na dwóch nogach… Właśnie taka postawa gwarantuje nam pełną, na najwyższym poziomie gotowość do działania w niesamowicie pędzącym świecie.

Wierzono w to już 3 tysiące lat temu.

Dlatego właśnie człowiek już millenia temu wiosłował na stojąco – w czym utwierdzają nas archeologiczne odkrycia. Takie jak pochodzące sprzed 3 tysięcy lat kawałki ceramiki przedstawiające rybaków na trzcinowych łodziach napędzanych wiosłem w pozycji stojącej. Nazwano je „małymi konikami z trzciny” (little horses made of reed).

Pozycja stojącego wioślarza przewija się także przez historię europejskiej cywilizacji. Już w XVII wieku, w wybudowanej na wodzie Wenecji, pływanie na stojąco z wiosłem było zawodem dla blisko 10 tysięcy jej mieszkańców. Z czasem stając się także symbolem tego miasta.

Jednak dla historii SUP, najważniejszym miejscem na Ziemi są Hawaje. To stąd właśnie pochodzi Stand Up Surfing, czyli pływanie po falach na stojąco. Hawajscy wyspiarze już w starożytności stosowali tę technikę do poruszania się po wodzie, wykorzystując do tego celu drewniane deski. Mówili o sobie Keiki o ka’aina (dzieci tej ziemi) i wierzyli, że ląd, morze i ludzie są rodzeństwem, pochodzącym od jednych rodziców – Natury. Dlatego właśnie po dziś dzień pływanie po falach jest dla nich nie tylko elementem tradycji, ale przede wszystkim filozofią życia.

Nic więc dziwnego, że właśnie na przepięknych plażach O’ahu pojawiło się 3 mężczyzn, uważanych dzisiaj za pionierów nowoczesnego pływania na deskach SUP…

Więcej o historii desek znajdziesz na naszej stronie

www.BassSUP.pl

Baner_Wydarzenie_SUPpiknik_v1_FB


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *