Start » Co nowego » Szydełkowe Fanaberie ponownie w akcji

Szydełkowe Fanaberie ponownie w akcji

Wyświetlono 2 898 razy

Siedem Lubonianek: Małgorzata Błaszkiewicz, Jolanta Hołowiecka, Joanna Łuczak, Iwona Miedzińska, Ewa Pioterek, Agnieszka Plewa i Monika Sobkowiak tworzące nieformalną grupę „Szydełkowe Fanaberie” po ponad dwumiesięcznej pracy („bombardowania” włóczką) dzięki finansowemu wsparciu miasta przygotowały cztery pory roku oraz chustę (wykonały ją uczennice Gimnazjum nr 1 podczas przeprowadzonych tam warsztatów), które zdobią pomnik Siewcy w Lasku. Zaaranżowane przez artystkę, której życiową pasją jest malarstwo – Małgorzatę Błaszkiewicz dzieło o powierzchni 9 m2 jest pracą zespołową. Podczas żmudnego i czasochłonnego szydełkowania i dziergania na drutach pasjonatki zużyły 10 kg wełny akrylowej – wszystko po to, by Siewcę zdobiły: wiosna, lato, jesień i zima. Nieformalna grupa pań swoim artystycznym zaangażowaniem konsekwentnie zdobi nasze miasto. „Szydełkowe Fanaberie” nie składają broni – wkrótce zaskoczą mieszkańców naszego miasta oryginalnym pomysłem i kolejną niespodzianką.

Paweł Wolniewicz


Komentarze 4 komentarze

  1. Patrycja pisze:

    Gdzie Panie się spotykają? Można do nich dołączyć?

  2. (MAH) pisze:

    Czy nie lepiej spożytkować materiał (a także dofinansowanie z budżetu miasta) zużyty w „szydełkowych fanaberiach” do produkcji szalików czy czapek dla biednych dzieci lub dzieci z domów dziecka?

  3. wirenka pisze:

    Wydawałoby się, że „świetna inicjatywa”, niestety moim zdaniem jest to profanacja dzieła sztuki, jakim jest pomnik. Nie wiem, co na to powiedziałby Marcin Rożek. Nie żyje, trudno pytać go o zezwolenie i zdanie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *