Z LKTS

Z LKTS
Wyświetlono 1 512 razy

Pierwsi w województwie

W niedzielę, 16 marca odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS (Ludowe Zespoły Sportowe) w Tenisie Stołowym w Koźminie. Organizatorami imprezy byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie, Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego w Poznaniu, Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wlkp., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp. W turnieju wystartowało aż 134 zawodników, w 8 kategoriach wiekowych, z 16 powiatów. Powiat poznański reprezentowała 12-osobowa ekipa, w tym 9 zawodników z naszego klubu: Maja Zielińska, Zuzanna Sułek i Patryk Pyśk (młodziki), Weronika Biernacka, Dariusz Sałamaszek i Tomasz Magnucki (kadeci), Maria Nowak (juniorka), Joanna Drygas i Damian Troszczyński (seniorzy). Lubońscy zawodnicy spisali się znakomicie, uzyskując 1. miejsca w trzech kategoriach przez Maję Zielińską, Patryka Pyśka i Joannę Drygas. Ponadto na ostatnim stopniu podium znalazła się Zuzanna Sułek i Damian Troszczyński. Reszta reprezentantów LKTS- u uplasowała się na dalszych lokatach, jednak ich wyniki zaważyły o pierwszym miejscu dla powiatu poznańskiego w klasyfikacji drużynowej. W odniesieniu zwycięstwa pomogli także tenisiści Stelli Gniezno: Agata Klabińska, Filip Kujawa Marcin Chudy.   Agnieszka Witkowska

Mistrzostwa seniorów

Na obiekcie sportowym Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnym nr 1 w Poznaniu na os. Stare Żegrze 1 odbyły się Mistrzostwa Województwa Seniorów i Seniorek. LKTS wywalczył 2 medale. Joanna Drygas zdobyła srebrny medal w singlu i złoty w deblu. W grze pojedynczej w półfinale pokonała zawodniczkę UKS Nałęcz Ostroróg – Natalię Nowaczyk – a w finale uległa Paulinie Nowackiej z I-ligowej Stelli Niechan Gniezno, która ma limit imienny na Mistrzostwa Polski Seniorek. Asia awansowała także na Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów 2014, które odbędą się w Raszkowie od 10 do 13 kwietnia! W grze podwójnej wspólnie z Natalią Nowaczyk Joanna Drygas zdobyły złote medale, wygrywając z Pauliną Nowacką i Anitą Chudy (KS Stella Niechan Gniezno). Pozostali reprezentanci LKTS Luboń mieli okazję sprawdzić się z bardzo mocnymi przeciwnikami, najczęściej z czołowymi zawodnikami II ligi i odnieśli kilka wartościowych zwycięstw, a co najważniejsze, zdobyli cenne doświadczenie. Najmłodsi uczestnicy turnieju, lubonianie Maja Zielińska i Dariusz Sałamaszek mieli okazję zadebiutować w tak prestiżowych zawodach, co pozwoli im przygotować się do kolejnych imprez wojewódzkich i ogólnopolskich. Całe zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Rozgrywane pojedynki składały się z wielu fantastycznych wymian i dramatycznych starć.   Piotr Ciszak

Brązowe medale Patryka

Zawodnik LKTS Lubanta Luvena Luboń – Patryk Pyśk – został dwukrotnym brązowym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski Żaczek i Żaków – w grze pojedynczej i podwójnej z Dawidem Kosmalem (UKS Płomień Limanowa). Zawody rozegrano w Gniewie (województwo pomorskie) w dniach 21 – 23 marca. Startowało w nich 3 wychowanków LKTS, w kategorii żaczek – Zuzanna Sułek oraz Weronika Dombka, a w turnieju żaków – Patryk Pyśk. W zmaganiach żaczek uczestniczyły 74 zawodniczki, żaków wystartowało 94. W drodze po 3. miejsce Patryk wygrał cztery spotkania. W półfinale uległ późniejszemu zwycięzcy Maciejowi Kubikowi z Hals Warszawa. W meczu o finał Patryk i Dawid przegrali z parą Patryk Dziuba i Maksymilian Miastowski. W singlu wysokie, 5. miejsce wywalczyła Zuzanna Sułek, która w spotkaniu o medal uległa późniejszej Mistrzyni Polski – Zuzannie Kowalczyk z Nowego Targu. Miejsce w przedziale 13-16 wywalczyła Weronika Dombka. Wspólnie zawodniczki z Lubonia awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej, gdzie przegrały 3:1 z parą Zuzanna Kowalczyk i Amelia Kotarska.

Piotr Ciszak

Zawodnicy LKTS na podium z pucharem fot. Agnieszka Zielińska

049   Zawodnicy LKTS na podium w Koźminie (Mistrzostwa Wielkopolski)   fot. Agnieszka Zielińska

049 Zawodnicy LKTS na podium w Koźminie (Mistrzostwa Wielkopolski) fot. Agnieszka Zielińska

Patryk Pyśk z trenerem (tatą) -Mariuszem Pyśkiem fot. Dariusz Dombka

Patryk Pyśk z trenerem (tatą) -Mariuszem Pyśkiem na Mistrzostwach Polski Żaków w Gniewie fot. Dariusz Dombka

Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaczków w Gniewie fot. Dariusz Dombka

Zawodnicy LKTS Luboń z trenerem Mariuszem Pyśkiem. Od lewej Zuzanna Sułek, Weronika Dombka, Patryk Pyśk   fot. Dariusz Dombka

Zawodnicy LKTS Luboń z trenerem Mariuszem Pyśkiem. Od lewej Zuzanna Sułek, Weronika Dombka, Patryk Pyśk fot. Dariusz Dombka