Start » Slider » Zapal światło wolności

Zapal światło wolności

Wyświetlono 839 razy

Zbliża się kolejna 33.  rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Od kilku lat Instytut Pamięci Narodowej organizuje akcję społeczno- edukacyjną „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności”. Co roku 13 grudnia o godz. 19.30 w całej Polsce płoną w oknach tysiące świec, upamiętniając ofiary stanu wojennego. Przypominamy nie tylko tych, którzy stracili życie, ale także internowanych i uwięzionych, ludzi, których wyrzucono z pracy, którym złamano kariery, których zmuszono do emigracji. Nawiązujemy jednocześnie do gestu dwóch wybitnych mężów stanu – papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana – którzy w grudniu 1981 r. w ten sposób przypominali o Polsce i Polakach.

http://pamiec.pl/pa/edukacja/akcje-i-obchody/ogolnopolskie/13-grudnia-wprowadzeni/10410,Ofiarom-stanu-wojennego-Zapal-Swiatlo-Wolnosci.html

Również w tym roku chcielibyśmy upamiętnić ofiary stanu wojennego podobnym gestem.  Odwołując się do misji naszych instytucji, pragnę zaprosić Państwa do współpracy i prosić o szczególne rozpowszechnienie naszej akcji.  Mielibyśmy wówczas niebywałą szansę trafić wspólnie do szerszego kręgu odbiorców i po raz kolejny, wykorzystując siłę mediów,  oddać hołd ofiarom stanu wojennego. Wierzymy,  że  poprzez nasz wspólny apel  uda się zachęcić społeczność lokalną do aktywnego udziału w akcji i 13 grudnia o 19.30 zapłoną w oknach  domostw tysiące świec upamiętniających ofiary stanu wojennego.

Instytut Pamięci Narodowej

rocznica stanu wojennego IPN_ulotkaArocznica stanu wojennego IPN_ulotkaB

rocznica stanu wojennego IPN_plakat


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *