Start » Co nowego » 11 listopada – sportowo i patriotycznie

11 listopada – sportowo i patriotycznie

Wyświetlono 1 603 razy

Obchody odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w Luboniu po godzinie 11 kiedy to ulicami miasta wyruszył 6 Luboński Bieg Niepodległości. Wzięło w nim udział ponad 1000 biegaczy. Wyniki dostępne na stronie organizatora: http://lubonskibiegniepodleglosci.eu/wp-content/uploads/2016/11/wyniki_open.pdf Niewątpliwą atrakcją był prószący do godziny 11 śnieg oraz próg zwalniający na Wojska Polskiego, na którym tuż po starcie zatrzymywali się biegacze.

O godzinie 16:00 w kościele św. Barbary odbyła się uroczysta msza święta z udziałem władz miasta, licznych pocztów sztandarowych, grupy rekonstrukcyjnej „Semper Fidelis”, jednostki strzeleckiej „Strzelec”, harcerzy oraz mieszkańców miasta. Oprawę muzyczną zapewnił organista Robert Napieralski oraz gościnnie chór „Bard”.

Dalsze uroczystości odbyły się przed pomnikiem na pl. bł. E. Bojanowskiego. Po krótkiej inscenizacji grupy „Semper Fidelis” głos zabrała burmistrz miasta Małgorzata Machalska. Chór „Bard” zaintonował kilka pieśni patriotycznych a przedstawiciele władz miasta, szkół i organizacji złożyli kwiaty i znicze na pomniku. Na sam koniec Bractwo Kurkowe wystrzeliło z armat.

Rafał Wojtyniak

Komentarze 3 komentarze

 1. Sergiusz Myszograj pisze:

  Grupa rekonstrukcyjna to ,,Semper Fidelis”-Grupa Rekonstrukcji Cywilno Militarnej z Lubonia (Facebook) działąjaca pod patronatem honorowym pani burmistrz Lubonia M. Machalskiej. Z poważaniem Sergiusz Myszograj

 2. Kocz pisze:

  grupa tworząca szpaler oraz stojąca na placu obok grupy rekonstrukcyjnej to Jednostka Strzelecka 4111 Luboń im. Orląt Lwowskich Związku Strzeleckiego „Strzelec”

  Z poważaniem dowódca Jednostki mł. insp. Kołcz Łukasz

 3. Rafał Wojtyniak pisze:

  Uzupełniłem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *