Start » Co nowego » Bal Country – relacja

Bal Country – relacja

Wyświetlono 1 936 razy

W Kowbojskim Miasteczku w Luboniu 24, stycznia, 2015 roku odbył się Bal Country, w którym wzięli udział członkowie i sympatycy westernowego miasteczka oraz osoby mające zamiar ten wieczór spędzić w nietypowym miejscu i otoczeniu, a także odczuć klimat Dzikiego Zachodu. Scenariusz został oparty i opracowany na przykładzie popularnego w latach 1993-1998 serialu telewizyjnego-,,Doktor Quinn”, dlatego nasze stroje i ubrania oraz upozorowane scenki były zbliżone do tej epoki.

Goście obejrzeli pokaz mody country, na którym czarujące damy zaprezentowały swoje piękne suknie i krynoliny. Wykonane zostały dzięki ich krawieckiemu doświadczeniu i zdolności manualnych jakimi dysponują. Następnie wolnym krokiem podążał w pełnym rynsztunki i oporządzeniu Szeryf miasteczka, który swoim spojrzeniem przeszył na wylot publiczność, tuż zanim stanowczo szedł  z posępną miną na twarzy jego niezawodny zastępca – Mały Joe. Zainspirowani historią Wojny Secesyjnej przyglądali się bacznie-Grandfatherowi, przedstawiającego  i odzwierciedlającego swoim wyglądem i wizerunkiem generała George Amstronga Custera-oficera kawalerii amerykańskiej. Grupa-Taneczno Westernowa ,, Dallas Country” wykonała pokaz artystyczny połączony z nauka tańca dla publiczności. Kowboj Cordell
zademonstrował technikę posługiwania się lassem, którym kręcił wokół własnej osi. W czasie przerwy udzielano krótkich prelekcji oraz informacji na temat dotyczący przeszłości w jaką się tymczasowo przenieśliśmy. Osoby bardziej zafascynowane tą tradycją lub kulturą,  pogłębiali i przyswajali sobie wiedzę oraz wiadomości związane z tą tematyką. Muzykę country zapewnił gospodarz- Jack, a także zachęcał do zwiedzenia aresztu w towarzystwie Szeryfa. Wzbogaciliśmy program imprezy, przemarszem wojsk Kawalerii Północy i Południa, a następnie zachęcaliśmy uczestników balu do wspólnego oddawania honorów flagom reprezentując swoją przynależność. 
Dzieliliśmy się spostrzeżeniami i kontrowersjami  , które dotyczyły wspólnie spędzonych chwil podczas całego przebiegu Balu Country.

Zbigniew Henciel

bal_country_portal

Czarująca dama zwiedzająca okolicę miasteczka na Dzikim Zachodzie.
fot. Zbigniew Henciel

bal_country_portal1

Piękna dama z Dzikiego Zachodu w towarzystwie generała Grandfathera.
fot. Zbigniew Henciel


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *