Start » Co nowego » Uwaga na oszustów !

Uwaga na oszustów !

Wyświetlono 1 673 razy

W ostatnich dniach dotarły do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu informacje o działaniach oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od wielkopolskich przedsiębiorców. Nieznani sprawcy oferują pośrednictwo w pozyskaniu dofinansowania z pieniędzy unijnych. W rzeczywistości nie podejmują żadnych działań, a rzekoma usługa jest mistyfikacją.

Co pewien czas pojawiają się sygnały, że z przedsiębiorcami kontaktują się różne osoby, oferując im odpłatne przekazanie materiałów, formularzy i innych dokumentów rzekomo niezbędnych do ubiegania się o unijne dofinansowanie. Ostatnio oszuści podejmują się pośredniczenia w pozyskiwaniu dotacji. Wszelkie ich działania są jednak całkowicie fikcyjne.

Niepokojące sygnały należy zgłaszać organom ścigania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z Funduszami Europejskimi najlepiej skontaktować się z konsultantami Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich działającego w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu lub pracownikami lokalnych PIFE. Udzielane przez nich informacje są bezpłatne. Dane teleadresowe do punktów informacyjnych działających w Wielkopolsce znajdują się na stronie http://wrpo.wielkopolskie.pl/punkty-informacyjne.

Urząd Marszałkowski

Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *