Start » Co nowego » 4. Luboński Bieg Niepodległości

4. Luboński Bieg Niepodległości

Wyświetlono 729 razy

Stowarzyszenie Luboński Klub Biegacza zaprasza wszystkich kibiców na 4. Luboński Bieg Niepodległości. Impreza odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości, tj. we wtorek 11 listopada 2014 roku, a start nastąpi o godzinie 11:11 z ulicy Westerplatte, na wysokości hali LOSiR w Luboniu.
Pierwsza edycja biegu zgromadziła na starcie 326 zawodników, druga już 628, a rok temu na mecie zameldowało się 1120 uczestników. Zapisy na tegoroczną edycję rozeszły się w ekspresowym tempie – lista startowa zapełniła się w przeciągu jednego dnia i liczy 1500 osób w tym ponad 200 reprezentantów naszego miasta. Obecność swoją potwierdzili też olimpijczycy: M. Stefanowicz oraz T. Szymkowiak, więc organizatorzy liczą na bicie rekordów.

Tegoroczna edycja niesie wiele zmian, a najważniejszą z nich jest nowa trasa. Jest ona mniej kolizyjna dla ruchu drogowego, ale także szybsza i atrakcyjniejsza dla biegaczy. Posiada atest Polskiego Związku Lekkoatletyki, dzięki czemu wyniki uzyskiwane na niej można uznać za oficjalne rekordy życiowe zawodników. Następną  nowością są dodatkowe kategorie. W tym roku w trakcie biegu rozgrywane będą Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Nagrodzona zostanie także najlepsza Lubonianka i Lubonianin, najlepszy patriotyczny strój oraz biegacz i biegaczka z flagą, a wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 14 kategoriach wiekowych.  Dla najlepszych biegaczy przewidziano nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych na najszybszych zawodników czekają bony ufundowane przez sponsora technicznego imprezy – firmę „Świat Biegacza” z Poznania.
Każdy uczestnik, który pokona dystans 10 km otrzyma pamiątkowy, odlewany medal, a na mecie ciepły posiłek oraz świętomarciński rogal. Dodatkowo ogłoszono konkurs dla lubońskich szkół podstawowych o nazwie: „Mistrz Kibicowania”. Polega on na dopingowaniu uczestników biegu w wytyczonych strefach kibica. Konkurs objęty jest patronatem Burmistrza Miasta Luboń.
W ramach biegu, 8 listopada, w parku Jana Pawła II w Luboniu, zostaną rozegrane zawody biegowe dla najmłodszych pod nazwą „Mały Patriota”.
Sponsorem głównym biegu jest firma LUVENA S.A., która w tym roku obchodzi swoje 100-lecie istnienia. Z tej okazji hala widowiskowa w tym dniu wzbogacona zostanie w atrakcje z minionej epoki. Wyemitowany zostanie film o historii dawnej fabryki Romana Maya, spotkamy kataryniarza, będzie możliwość zrobienia sobie zdjęć w starodawnym atelier fotograficznym, czy wzięcia udziału w zabawach prowadzonych przez konferansjera.
Zapraszamy kibiców do licznego udziału!
Impreza jest współfinansowana z budżetu Miasta Luboń.
Więcej szczegółów na stronie zawodów www.biegniepodleglosci.lubonskikb.pl

ulotka bieg niepodleglosci


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *