Start » Co nowego » 5 złotych medali – LKTS Luvena Luboń na MW LZS

5 złotych medali – LKTS Luvena Luboń na MW LZS

Wyświetlono 1 387 razy

W niedzielę 13 marca 2016 w Koźminie Wielkopolskim rozgrywane były Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym. Organizatorami imprezy byli : Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie, Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu, Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego w Poznaniu, Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wlkp., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp.

W zawodach startowali przedstawiciele najlepszych klubów Wielkopolski.
Była to prestiżowa impreza tenisowa, w której startowało 159 zawodników z szesnastu powiatów, w ośmiu kategoriach wiekowych.Powiat poznański reprezentowało 12 zawodników, w tym 8-osobowa reprezentacja klubu LKTS Luvena Luboń, w skład której wchodzili: Adrian Spychała, Maja Zielińska, Zuzanna Sułek Joanna Drygas, Patryk Pyśk, Natalia Piechota, Jan Kuźniarek i Krzysztof Witkowski.
Drużynowo powiat poznański zajął I miejsce. Jest to trzecie zwycięstwo z rzędu w klasyfikacji drużynowej. Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentacje powiatów: szamotulskiego i kościańskiego.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając pierwsze miejsca w 5 kategoriach wiekowych. Złote medale wywalczyli: Adrian Spychała, Joanna Drygas, Maja Zielińska, Zuzanna Sułek i Patryk Pyśk. Pozostali zawodnicy LKTS również zaprezentowali się z dobrej strony i dołożyli cenne punkty, które w końcowym rozrachunku dały historyczne zwycięstwo. Można zatem powiedzieć, że start każdego z zawodników miał znaczenie w osiągnięciu końcowego sukcesu i pozwolił zdobyć rekordowe w historii LZS 120 punktów. Zwycięstwo z przewagą 50 punktów jest potwierdzeniem dominacji powiatu poznańskiego w ostatnich latach. Awans na Mistrzostwa Polski LZS, które odbędą się w miesiącu czerwcu w Pleszewie, w kategoriach młodzik, kadet, junior i młodzieżowiec,  uzyskali zawodnicy z miejsc 1-3 czyli: Adrian Spychała, Patryk Pyśk, Maja Zielińska, Zuzanna Sułek i Krzysztof Witkowski.

Wyniki końcowe i miejsca zawodników LKTS Luvena Luboń

Młodziczki
1 Zuzanna Sułek
4 Natalia Piechota

Młodzicy
1 Patryk Pyśk

Kadetki
1 Maja Zielińska

Kadeci
2 Krzysztof Witkowski
4 Jan Kuźniarek

Seniorki
1 Joanna Drygas

Seniorzy
1 Adrian Spychała

 

Piotr Ciszak

Mistrzostaw WLKP LZS_portal

Reprezentacja powiatu poznańskiego.
fot. Krzysztof Piechota


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *