Start » Co nowego » 6. Luboński Bieg Niepodległości – zapowiedź

6. Luboński Bieg Niepodległości – zapowiedź

Wyświetlono 1 585 razy

Trwają zapisy do 6. Lubońskiego Biegu Niepodległości. Impreza, której organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości, tj. w piątek 11 listopada 2016 roku, a start nastąpi o godzinie 11:11 z ulicy Wojska Polskiego, na wysokości hali LOSiR w Luboniu.

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników, drugą 628, trzecią 1120, czwartą 1501, a rok temu 1590 uczestników zameldowało się na mecie. W tegorocznej imprezie zaplanowany jest start kolejnych 1700 biegaczy.

Wpisowe do tegorocznej edycji zawodów, której sponsorem głównym jest firma LUVENA S.A. wynosi 44 zł (dla osób powyżej 60 roku życia 15zł). W tej cenie każdy uczestnik oprócz numeru startowego otrzyma pakiet startowy zawierający:

  • odlewany  medal za ukończenie biegu,
  • rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej,
  • posiłek regeneracyjny po biegu
  • chustę Buff –  do wyboru w dwóch kolorach: białym lub niebieskim (uczestnik w momencie rejestracji dokonuje wyboru)

W trakcie tegorocznej edycji rozgrywane będą również Mistrzostwa 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka
i Lubonianin, najlepszy patriotyczny strój oraz biegacz i biegaczka z flagą, a wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 14 kategoriach wiekowych.  Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych na najszybszych zawodników czekają bony ufundowane przez sponsora technicznego imprezy firmę „Świat Biegacza”
z Poznania. Atrakcyjne nagrody, dla najlepszych zawodników, zapewne jak w latach ubiegłych przyciągną do Lubonia, czołowych polskich biegaczy.

Honorowym starterem tegorocznej edycji podobnie jak przed rokiem jest będzie Dowódca Plutonu Kedywu Armii Krajowe, Major Ludwik Misiek.

Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Konwencja Biegu Niepodległości nie zamyka się tylko w ramach imprezy sportowej, dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w wielu dodatkowych atrakcjach przygotowanych specjalnie na ten dzień (kącik zabaw dla dzieci- dostępny na hali Losir w dniu zawodów)

Sponsorem głównym imprezy jest firma LUVENA S.A.

Impreza jest współfinansowana z budżetu Urzędu Miasta Luboń.

Organizatorzy apelują do wszystkich mieszkańców o zapoznanie się z informacjami o utrudnieniach w ruchu.

Więcej szczegółów na stronie zawodów www.lubonskibiegniepodleglosci.eu

a6-v2cdr-1_plakat_portal

trasa-lubonskiego-biegu-niepodleglosci-2016_portal


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *