Start » Co nowego » Bal Country

Bal Country

Wyświetlono 1 146 razy

27 stycznia Kowbojskie Miasteczko w Luboniu zorganizowało ,,Bal Country”, w którym wzięli udział sympatycy Dzikiego Zachodu oraz miłośnicy muzyki country.

Następnie odbył się pokaz Mody Westernowej, prowadzony przez konferansjerki-Magdalenę Dziembowską i Kasię Nowak. Reprezentujące się w pięknych sukniach balowych, a także na wybiegu zademonstrowały się damy w charakterystycznych kreacjach, krynolinach  wykonanych dzięki zdolności manualnych  oraz doświadczeniu krawieckiemu Doris, również występującym na scenie kobietom. Na tym spektakularnym ważnym wydarzeniu nie zabrakło kowboi, osadników przybyłych z Europy oraz Kawalerzystów w mundurach odzwierciedlających czasy Wojny Secesyjnej.

Powodzeniem wśród przybyłych gości cieszyło się zwiedzanie kowbojskiego miasteczka i poznanie jego historii pod kierunkiem Sheriffa Cordella.

Przy hymnach w paradzie udział wzięli  na czele generałowie Kawalerii z  członkami miasteczka oraz zwolennicy Północy i Południa dołączając do wybranej  maszerującej kolumny, a następnie oddawali honory flagom manifestując przynależność do konkretnego regionu. Grupa Taneczno-Westernowa ,, Dallas Country ” z Lubonia wykonała pokaz artystyczny połączony z nauką tańca dla publiczności.

Dodatkowe atrakcje stanowiły pokaz broni czarnoprochowej, a także możliwość robienia pamiątkowych zdjęć i nawiązywanie rozmów dotyczących kolonizacji Ameryki Północnej. Wszyscy bawili się przy muzyce country znanych wykonawców odtwarzanej przez kowbojskiego DJ Jack’a.

Po zakończeniu westernowej imprezy uczestnicy wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i kontrowersjami dotyczącymi niezapomnianego wieczoru.

Z kowbojskim pozdrowieniem.

Zbigniew Henciel


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *