Start » Co nowego » Poczta konna wyruszyła z Lubonia

Poczta konna wyruszyła z Lubonia

Wyświetlono 590 razy

Szybka poczta konna przewiozła pierwsze listy w 1860 roku, działając początkowo na terenie Gór Skalistych i Wielkich Równin w USA. XIX – wieczną tradycję kultywuje dziś między innymi grupa polskich Entuzjastów, biorąc udział w europejskiej części Pony Express. Reprezentanci Fundacji Stworzenia Pana Smolenia po raz kolejny wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Tego roku 21 sierpnia z lubońskiego kowbojskiego miasteczka w bardzo trudnych warunkach (w nocy i w deszczu!), przez pola, lasy, drogi i dróżki, znosząc dzielnie wszelkie niewygody pojechały Aleksandra Nelke i Julia Dudek- drogie Panie, jesteście niesamowite! Naszą reprezentację wspierał Bursztynowy Zwierzyniec : Agata Kubska, Ewa Klajber, Mikołaj Klupczyński i Tobiasz Klupczyński. Czapki z głów przed Wami! A to jeszcze nie koniec!!!! Bo ostatni etap, aż do bram samej fundacji prowadziła bryczka, na której zasiadł nasz powożący, Marcin Noworzyń w towarzystwie Trenera Michała Nowaczyka( brawa dla Was!!!) i zacnych Gości : Ani, Kasi, Julki, Michała oraz Mariana Klupczyńskiego, który bardzo nam dziś pomógł. Dziękujemy za wspaniałe emocje !!!!

Osobne podziękowania kierujemy do Organizatorów Pony Express Polska- El Mariachi z Rodziną i Przyjaciółmi, Gospodarze Centrum Country& Western Luboń: Dorota i Jack Przebierała- dziękujemy za zaproszenie i tak piękne podtrzymywanie i krzewienie tej długoletniej tradycji. Specjalne podziękowania kierujemy pod adresem Beaty Demianowskiej i Zespołu z TVP 3 Poznań za towarzyszenie nam z kamerą w tych trudnych warunkach i niegasnący entuzjazm mimo rzęsistej ulewy! Dziękujemy Michałowi Mayerowi za wsparcie i kłaniamy się wszystkim Przyjaciołom i Wolontariuszom, którzy byli z nami!

W Baranówku kolejną zmianę odcinka Pony Express podjęli Reprezentanci Stajni ” Konik Polski ” z Sosnowca k/ Śremu oraz dziękujemy po kowbojsku Wielkopolskiemu Parkowi Narodowemu za swobodne umożliwienie przejazdu kurierom pilotowanym przez wyznaczonych przyjaciół i towarzyszy nadzorujących bezpieczeństwo na szlaku i trasie, a my czekamy już niecierpliwie na kolejną, 20- tą edycję tego wydarzenia w przyszłym roku. To będzie piękny jubileusz!

 

Z kurierskim pozdrowieniem w siodle.

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia.

Sheriff Cordell

 

tekst i foto: Zbigniew Henciel

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *