Start » Co nowego » Biskupin zaprasza na Archeologiczną Wiosnę!

Biskupin zaprasza na Archeologiczną Wiosnę!

Wyświetlono 596 razy

Walki wojów, liczne grupy rekonstruktorów i mnóstwo atrakcji dla dzieci – to tylko kilka powodów dla których warto odwiedzić prastary gród w Biskupinie w dniach 1-5 maja. Muzeum Archeologiczne po raz kolejny zaprasza na Archeologiczną Wiosnę.

W pierwsze majowe dni Biskupin budzi się po zimie i zaczyna tętnić nowym, wiosennym życiem. Do swoich domów wracają dawni mieszkańcy, którzy opowiedzą o swoim codziennym życiu i pokażą, jak dawniej zdobywano żywność czy przygotowywano posiłki. W specjalnie przygotowanej strefie piknikowej czekać będzie ruszt wiszący nad ogniskiem. Warto zabrać koce i kosze z jedzeniem, by móc w pięknych okolicznościach przyrody zjeść ulubiony posiłek. Po odpoczynku można wybrać się w relaksujący rejs statkiem. Pływać będą: spacerowy statek Diabeł Wenecki i rekonstrukcja wikińskiej łodzi o nazwie Freya. W programie także walki wojów piastowskich, gry terenowe dla dzieci, pokazy kuchni dawnej i mnóstwo innych atrakcji.

Po bilet i więcej informacji Muzeum zaprasza na swoją stronę internetową www.biskupin.pl. Wydarzenie rozpocznie się w środę (01.05) i potrwa do niedzieli (05.05). Na gości muzealnicy czekają codziennie w godzinach 10.00-18.00.

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Wybrane zdjęcia z ubiegłej majówki:
https://drive.google.com/open?id=1E-oFpJ9TdO4WBngJQA-z3Q-TOpByq3-D

Kompletna fotorelacja z ubiegłej majówki:
https://www.facebook.com/pg/MA.Biskupin/photos/?tab=album&album_id=1939518292738888


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *