Start » Co nowego » Dallasy odwiedziły Janowiec Wielkopolski

Dallasy odwiedziły Janowiec Wielkopolski

Wyświetlono 1 810 razy
DSC09442_slider

Pokaz artystyczny Grupy Taneczno- Westernowej z Lubonia ,, Dallas Country” i Grupy Tanecznej z Janowca Wielkopolskiego-,, Country Twist”, połączony z nauką tańca dla publiczności.
fot. Zbigniew Henciel

Grupa Taneczno -Westernowa z Lubonia ,, Dallas Country” 12, kwietnia, br. odwiedziła w  miejscowości Janowiec Wielkopolski zaprzyjaźniony zespół taneczny-,, Country Twist”, którego szefem i instruktorem jest Marek Jagodziński.

Spotkanie i wszelkie atrakcje odbyły się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentował swój piękny warsztat wokalny artysta estradowy Jacek Wietrzykowski-(Windy Jack), który zainspirował publiczność polskimi i zagranicznymi utworami country. Następnie wszyscy obserwatorzy podziwiali pokaz artystyczny i wspaniały repertuar, a także  scenografię dopasowaną do grupy tanecznej z Lubonia i Janowca Wielkopolskiego. Klimatu i kowbojskiej atmosfery dodawały  westernowe stroje, przenoszące przeciętnego człowieka w świat  Dzikiego Zachodu.

Osoby interesujące się dziełami sztuki i malarstwem obejrzały wystawę obrazów miejscowego artysty- Włodzimierza Daniela. Na zewnątrz ośrodka kowboj z wielkopolski zademonstrował władanie lassem, którym kręcił wokół własnej osi zmieniając pozycje fizyczne. Przewidziana była pozorowana scenka pojedynku dwóch zwaśnionych rewolwerowców, którą mieli przedstawić członkowie Kowbojskiego Miasteczka w Luboniu oraz prezentacja pokazu bata meksykańskiego i jego zastosowanie.
Po zakończeniu imprezy wszyscy zgromadzeni robili pamiątkowe zdjęcia aby upamiętnić te wspaniałe chwile oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami i kontrowersjami dotyczącymi tego countrowego wydarzenia.

Goście z Lubonia zostali zaproszeni na mały poczęstunek, który miał odwzajemnić ich wizytę i pomoc w urozmaiceniu imprezy.

Czas nie pozwolił na przedstawienia całego show i wszystkich  kowbojskich umiejętności ale nic nie jest stracone, dopóki się tego nie powtórzy !

Zbigniew Henciel


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *