Start » Co nowego » Druga karetka

Druga karetka

Wyświetlono 968 razy

Od czwartku, 13 czerwca w lubońskiej Podstacji Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, przy ul. Pułaskiego stacjonuje już nie jedna, a dwie karetki pogotowia. Było to konsekwencją podjętej decyzji o przeniesieniu jednego Zespołu Ratownictwa Medycznego z Poznania z ulicy Wiśniowej do Lubonia. Przełoży się to niewątpliwie na skrócenie czasu oczekiwania na pomoc w przypadkach zagrożenia życia, a co się z tym wiąże na wzrost naszego bezpieczeństwa. Warto przypomnieć, że karetkę możemy wzywać w m.in. w przypadkach: utraty przytomności, zaburzeń świadomości i rytmu serca, wypadków komunikacyjnych, nagłego, ostrego bólu w klatce piersiowej oraz brzucha, nasilonej duszności, uporczywych wymiotów, zwłaszcza z domieszką krwi. Ponadto: masywnych krwotoków z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, gwałtownie postępującego porodu, zatrucia lekami, środkami chemicznymi czy gazami, rozległych oparzeń, wyziębienia organizmu, porażenia prądem elektrycznym, urazów uniemożliwiających samodzielne poruszanie się. Nie należy natomiast wzywać pogotowia, gdy stan naszego zdrowia wymaga jedynie wizyty lekarskiej, nie jest zagrożony i w związku z tym nie jest potrzebna natychmiastowa interwencja medyczna. Wówczas należy się udać do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, innymi słowy lekarza rodzinnego.

PAW

 

W lubońskiej Podstacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Pułaskiego stacjonują od miesiąca dwa ambulanse   fot. Paweł Wolniewicz


Komentarze (1)

  1. Magdalena pisze:

    Co za różnica czy 1 czy 2 skoro na miejscu nkmt nie pomaga ? W zeszłym tygodniu pilnie z babcia potrzebowałam pomocy. Podjechałyśmy na pogotowie a tam drzwi zamknięte. Dzwoniłyśmy, pukałyśmy ale nikt nie raczył otworzyć ani poinformować gdzie szukać pomocy. Ostatecznie zadzwoniłam pod 999 i zostałam poinformowana ze nigdy więcej nie mam jechać na ten postój karetek bo nie ma ludzi do pracy i nawet jeśli karetka stoi to załoga może być niekompletna. Skierowano mnie do Puszczykowa na pomoc doraźną lub na SOR na 28 czerwca. W takim razie co za różnica czy 1 czy 2 jak pomocy i tak nikt nie udzieli ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *