Start » Ludzie / wywiady » Dyplom za projekt przyjaznego parkometru

Dyplom za projekt przyjaznego parkometru

Wyświetlono 967 razy

Mieszkaniec Lubonia zaprojektował idealny „Przyjazny Parkometr”, spełniający wymagania poznańskich kierowców, za co otrzymał dyplom.

Lubonianin Michał Aleksander ma 33 lata i jest projektantem stron internetowych oraz aplikacji mobilnych w Allegro. Zaledwie dwa lata temu przeprowadził się z Dolnego Śląska, by zamieszkać w NCL (Nowe Centrum Lubonia). Wkrótce zmienia miejsce pracy dla globalnego lidera wśród firm edukacyjnych – firmy Pearson IOKI. Zajmuje się projektowaniem interfejsów, więc parkometr jako urządzenie z ekranem był dla niego bardzo ciekawym wyzwaniem.

Wbrew pozorom, bo projektowałem parkometr, uwielbiam jazdę na rowerze i to mój podstawowy środek transportu. Lubię jednak projektować i wymyślać rzeczy, które pomagają innym. Byłoby super, gdyby ktoś skorzystał z mojego projektu i ułatwił życie kierowcom w Poznaniu – mówi Michał Aleksander i dodaje – Wziąłem udział w konkursie na zaprojektowanie idealnego parkometru i udało mi się zająć III miejsce. Swój projekt oparłem na wywiadach przeprowadzonych online z 43 poznaniakami, którzy codziennie zmagają się z poznańskimi urządzeniami.

Zaprojektowany parkometr jest prosty w użyciu, a jednocześnie bardzo funkcjonalny:

1. Wyświetlacz zastąpiono e-inkiem ograniczającym zużycie energii: w dzień zapewnia 100% widoczności i czytelności, a w nocy, po naciśnięciu dowolnego przycisku, jest podświetlany.

2. Posiada informacje startowe, w których widoczny jest okres trwania strefy płatnej, oraz przejrzysty cennik.

3. Opłatę można zrealizować zbliżeniowo.

4. Można zapłacić bilonem lub banknotami (nie trzeba rozmieniać pieniędzy na drobne).

5. Parkometr wydaje resztę.

6. Wybierając czas parkowania, widzimy kwotę do zapłaty

Projekt parkometru można zobaczyć pod adresem: http://makesome.mobi/parkometr/projekt.pdf

KK

Dyplom

Dyplom

Michał Aleksander zajął III miejsce w konkursie "Zaprojektuj Przyjazny Parkometr" zorganizowanym podczas UXCAMP 17 maja br. w Gdańsku

Michał Aleksander zajął III miejsce w konkursie „Zaprojektuj Przyjazny Parkometr” zorganizowanym podczas UXCAMP 17 maja br. w Gdańsku

Opublikowano „Wieści Lubońskie” 06-2014

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *