Start » Co nowego » ekoPIKNIK w Wiśniowym Sadzie

ekoPIKNIK w Wiśniowym Sadzie

Wyświetlono 1 791 razy
ASCII   Kolor stitching | 6 pictures | Size: 17101 x 3184 | Lens: Standard | RMS: 2.74 | FOV: 279.40 x 44.02 ~ -17.90 | Projection: Cylindrical | Color: LDR |

fot. Rafał Wojtyniak

Zapraszamy na drugi już ekoPiknik w Wiśniowym Sadzie!

14:00-20:00 – Animator/Prowadzący
Angażuje uczestników festynu do udziału w happeningach ekologicznych i konkursach przy wykorzystaniu form parateatralnych, mając na celu promowanie wartości i postaw ekologicznych.
Przykładowe konkursy:
– rzut surowcem do celu – dla rodzin
– segregowanie surowców na czas – dla rodzin
– składanie kompostownika na czas – dla rodzin
– plastyczny – dla najmłodszych
15:00 Happening „Ziemia w Naszych rękach”
Animator z doświadczeniem prowadzenia akcji ekologicznych ze sceny zachęca do świadomych, ekologicznych wyborów i działań. Zgromadzeni pod sceną uczestnicy dosłownie biorą Ziemię (2-metrowy, dmuchany balon) w swoje ręce i wspólnie utrzymują ją, aby nie spadła. Szybko okazuje się, że potrzebna jest dobra, pokojowa współpraca.
16:00 Wręczenie nagród w konkursie międzyszkolnym pn. „Daj drugie życie odpadom”
CAŁY DZIEŃ:
DMUCHANY ZAMEK DLA DZIECI
EKSPOZYCJA ZIELONE KINO
„Zielone Kino” – ekspozycja składająca się z systemu 4 rowerów, na których pedałować będą dzieci i młodzież i tym samym wytwarzać prąd napędzający komputer i rzutnik, wyświetlający ekologiczny pokaz multimedialny o tematyce właściwego postępowania z odpadami. Na rowerach zamontowane są specjalne liczniki pokazujące ile prądu wytwarza każdy z rowerzystów.
GRA EKO Memory
Na każdej planszy znajduje się obrazek i informacja dotycząca naszych codziennych działań i nawyków oraz ich wpływie na środowisko naturalne. Prowadzący grę omawia opisane działania i nawyki, a uczestnicy w ciekawy sposób przez zabawę nabywają ekologiczna wiedzę.
GRA SEGREGUJESZ – ZYSKUJESZ
Przestrzenna gra o wymiarach 3×4 metry, w której uczestnicy sami są pionkami i grając kostką oraz prawidłowo odpowiadając na pytania przesuwają się na kolejne pola.
EKOLOGICZNE PUZZLE
Gigantyczne puzzle tworzące obraz o wymiarze 5×5 metrów. Układanka składa się ze 100 elementów. Tematycznie obraz nawiązuje do wykorzystywania surowców wtórnych i tym samym prawidłowym zagospodarowaniu odpadów. Dzieci wspólnie układają puzzle. Współpracując z animatorem uczą się w ciekawy sposób o konieczności zachowania oraz efektywnego wykorzystania surowców naturalnych poprzez recykling.
EKO DOM
Warsztat praktyczny poświęcony zasadom gospodarowania i znaczenia śmieci organicznych. Uczestnicy na własne oczy przekonują się jak jest to proste samemu składając kompostownik.
WYSTAWA EDUKACYJNA
Wystawa pod hasłem „Śmieci będzie mniej – stosuj ZASADĘ 3R”poświęcona jest tematowi zagospodarowania odpadów.
ZABAWA PLASTYCZNA „Segregujmy odpady dla dobra Matki Ziemi”
Zabawa plastyczna przeznaczona dla dzieci i młodzieży polegająca na wykonaniu plakatu obrazującego korzyści z prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów.
KOLOROWANKI
Udostępnienie dzieciom kolorowanek związanych z segregacją odpadów na stoisku UML.
Zbiórka surowców wtórnych prowadzona na stoisku UML
od godz. 14.00-20.00 (lub do wyczerpania sadzonek)
Każdy mieszkaniec, który dostarczy na stoisko UML określoną ilość puszek aluminiowych, zużytych baterii przenośnych lub makulatury otrzyma sadzonkę roślin. Ilości surowców uprawniające do odbioru sadzonki:
– 15 zużytych baterii
– 10 puszek aluminiowych
– 5 l makulatury (= 1/2 reklamówki jednorazowej)
Każdy z mieszkańców może otrzymać jedną sadzonkę roślin.
UML przekaże Fundacji Redemptoris Missio, która prowadzi akcję „Puszka dla Maluszka”, wynagrodzenie otrzymane ze sprzedaży wszystkich puszek zebranych podczas pikniku.
21:00 – KINO LETNIE – SHERLOCK HOLMES
UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY!
Piknik w Wiśniowym Sadzie A2_portal


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *