Start » Slider » Festyn prozdrowotny w rytmie serca

Festyn prozdrowotny w rytmie serca

Festyn prozdrowotny w rytmie serca
Wyświetlono 941 razy

27 września 2014 roku w godz. 10.00 – 18.00 na terenie Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola przy ul. Lutyckiej w Poznaniu, odbędzie się FESTYN PROZDROWOTNY pod hasłem „W RYTMIE SERCA”. W wydarzeniu, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego udział weźmie Mateusz Klemenski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Wśród atrakcji: bezpłatne porady i konsultacje medyczne z zakresu kardiologii, okulistyki i dietetyki, bezpłatne mierzenie ciśnienia i poziomu cukru we krwi,  bieg na dystansie 5 km       z atrakcyjnymi nagrodami finansowymi (nawet 3 tysiące złotych!), wiele konkursów sprawnościowych dla dorosłych i dzieci, animacje i pokazy sprzętu ratunkowego oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. To wszystko z okazji przypadającego w ostatni weekend września Światowego Dnia Serca.

–  Festyny prozdrowotne wpisały się już na trwałe w kalendarz zdarzeń organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego –  mówi Leszek Sobieski, dyrektor Departamentu Zdrowia i Przeciwdziałania Uzależnieniom. –  Uznaliśmy, co znalazło potwierdzenie w praktyce, iż propagowanie profilaktyki zdrowotnej spotka się z lepszym przyjęciem, kiedy będzie połączone z działaniami wywołującymi pozytywne emocje: pokazami, zabawą czy drobnym upominkiem. Formuła pikniku została zaakceptowana, a najbliższe planowane imprezy będą przygotowane z niespotykanym dotąd rozmachem. Wspólna, mądra zabawa rodziców i dzieci posiada sama w sobie niezaprzeczalny walor. Bawmy się zatem na zdrowie.

W organizację festynu „W rytmie serca” włączyła się także Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.  Wielkopolscy policjanci nie tylko zadbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników akcji, ale też zaprezentują sprzęt policyjny, będą udzielać informacji z zakresu programów profilaktycznych organizowanych na terenie naszego województwa oraz przygotują slalom z alkogoglami.  Oczywiście każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Sierżantem Pyrkiem – maskotką wielkopolskiej KWP. Akcję wspiera też Wielkopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Przy stoisku NFZ każdy chętny będzie mógł uzyskać informacje m.in. na temat leczenia sanatoryjnego, programów profilaktycznych, szczególnych uprawnień do świadczeń zdrowotnych oraz Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Rozdawane też będą ulotki i materiały informacyjne.

– Cieszy nas zaangażowanie różnych podmiotów związanych ze służbą zdrowia i bezpieczeństwem, bo im więcej osób i instytucji będzie ze sobą współpracować, tym większy jest odzew takiej akcji  – mówi Mateusz Klemenski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, odpowiedzialny w regionie za służbę zdrowia. – Dla tych, którzy tego dnia odwiedzą Hipodrom Wola nie zabraknie oczywiście wielu niespodzianek, dyplomów i nagród. Nagrody i atrakcje czekać będą także na najmłodszych Wielkopolan. Będzie mi bardzo miło, jeśli zdecydują się Państwo tego dnia być z nami.

Dodatkowymi atrakcjami będą pokazy jeździeckie, występy teatru dla dzieci, przejazdy bryczką, dmuchane zjeżdżalnie, a także animacje i zabawy. Każde dziecko będzie mogło uczestniczyć w zmaganiach sportowych z nagrodami.Wszyscy uczestnicy biegu głównego na 5 km otrzymają gadżety i pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzca oraz laureaci drugiego i trzeciego miejsca w dwóch kategoriach (kobiety i mężczyźni) otrzymają nagrody pieniężne w wysokości: 3 tys. zł brutto – 1 miejsce,

2 tys.  zł brutto – 2 miejsce oraz 1 tys. zł brutto –  3 miejsce.

Szczegółowe informacje o festynie „W rytmie serca”, a także te dotyczące zapisów do udziału w biegach znajdują się na profilu: FACEBOOK.PL/WRYTMIESERCAUMWW.

Anna Parzyńska- Paschke

Urząd Marszałkowski

Województwa Wielkopolskiego


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *