Start » Co nowego » Gra miejska dla młodzieży „Nielegalny eter.Radio «Solidarność»”

Gra miejska dla młodzieży „Nielegalny eter.Radio «Solidarność»”

Wyświetlono 1 389 razy

W związku z 35. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, zapraszamy młodzież szkolną do udziału w grze miejskiej poświęconej historii Radia „Solidarność”, działającego w okresie stanu wojennego i latach następnych.

Gra miejska „Nielegalny eter. Radio »Solidarność«” odbędzie się 16 grudnia 2016 roku.  Uczestnicy podczas wydarzenia poznają środowisko twórców Podziemnego Radia Solidarność w Poznaniu i miejsca związane z działalnością tej podziemnej inicjatywy radiowej, która działała od maja 1982 do października 1985 roku. W tym czasie Radio nadało ponad 100 audycji. Będzie okazja do zapoznania się z oryginalnymi fragmentami niezależnych audycji Radia „Solidarność” Region Wielkopolska.

 

Gry miejskie to propozycja interaktywnych zajęć plenerowych z wykorzystaniem przestrzeni miejskiej, w której rozgrywały się ważne, często przełomowe wydarzenia z historii najnowszej regionu i kraju. Każdą grę poprzedza wprowadzenie historyczne w wykonaniu historyka z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu. Następnie podzieleni na grupy uczniowie otrzymują karty zadań oraz mapy. Na ich podstawie próbują dotrzeć do wskazanych punktуw i odpowiadają na pytania związane z ich historią. Dowiadują się, jakie tajemnice przeszłości skrywają te dotychczas nieznane i często mijane obojętnie obiekty. Możliwość zwiedzenia miejsc, w których rozgrywały się ważne wydarzenia historyczne, ma istotny walor edukacyjny – podkreśla wymowę narracji historycznej i uwypukla dramaturgię omawianych wydarzeń.

Więcej o projekcie:

http://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/37449,Gra-miejska-Nielegalny-eter-Radio-Solidarnosc-Poznan-16-grudnia-2016.html

IPN

85-72198_eter_radio_gra_miejska_portal


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *