Start » Slider » II Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym

II Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym

Wyświetlono 1 352 razy

II GPP Młodzików Bilcza 1_slider

Zuzia na podium a Patryk w czołówce – Czołowe miejsca młodzików LKTS Luvena Luboń w Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików!

Wielkim sukcesem zawodników LKTS LUVENA Luboń zakończyło się 2 Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików, które odbywało się w dniach 9-11 stycznia 2015 roku w Bilczy. Nowoczesna Hala Sportowa w Bilczy pod Kielcami była areną zmagań najlepszych zawodników w Polsce do 13 lat. Zawody przebiegały bardzo sprawnie i stały na wysokim poziomie sportowym. W imprezie wystartowało 105 dziewczyn i 127 chłopaków. Łącznie rozegrano 575 spotkań podczas turnieju.

Reprezentanci LKTS Luvena Luboń prawo startu uzyskali na podstawie wysokiego miejsca w rankingu ogólnopolskim Zuzanna Sułek (7) oraz Patryk Pyśk (10) natomiast awans z Grand Prix Wielkopolski wywalczyła Weronika Dombka. Warto dodać, że nasi reprezentanci będą uczestniczyli w kategorii młodzików także w kolejnym sezonie 2015/2016.

Zmagania rozpoczęły się od piątkowych eliminacji. Nasi zawodnicy do rywalizacji włączyli się w sobotę i zaprezentowali się bardzo dobrze. W kategorii młodziczek do półfinału awansowała bez straty seta Zuzanna Sułek. Znakomity turniej zakończyła zdobyciem brązowego medalu – 3 miejsce. Porażka z późniejsza zwyciężczynią wynikała głównie ze sposobu gry rywalki – kombi-atak, który jest rzadko spotykanym stylem gry i zawodnicy mają trudności z przystosowaniem się do takiego stylu. Weronika Dombka zagrała bardzo dobrze, ale niestety mimo dwóch zwycięstw w grupie nie awansowała do najlepszej „32” przegrywając rywalizację gorszym stosunkiem małych punktów. Start Weroniki należy uznać za bardzo udany gdyż zwycięstwa i nawiązanie walki z czołowymi zawodniczkami pozwalają patrzeć optymistycznie w przyszłość. To pierwszy jej start w Grand Prix Polski Młodziczek i jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenie przełoży się na jeszcze skuteczniejszą grę a analiza gry pozwoli na efektywniejszy program treningowy. Także Patryk Pyśk odniósł największy sukces zajmując 7 miejsce. Bardzo waleczny i ambitny zawodnik wielokrotnie prezentował zagrania stojące na bardzo wysokim poziomie. Widać postęp w grze wszystkich zawodników, co najbardziej cieszy, ale przed nami kolejne cele i należy stawiać sobie odpowiednio wysoko poprzeczkę. Najważniejsza praca jest na treningach i tylko tam można podnieść poziom sportowy.

Aktualnie na liście rankingowej Zuzia Sułek sklasyfikowana jest na 4 miejscu w Polsce, a Patryk Pyśk zajmuję 7 miejsce.  Ostatni turniej z cyklu Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików zostanie rozegrany w dniach 13-15 marca w Wałbrzychu. Mistrzostwa Polski tej kategorii wiekowej odbędą się w Luboniu w dniach 13-17 maja, na które to zawody już dzisiaj serdecznie zapraszamy do hali LOSIR-u sympatyków tenisa stołowego i mieszkańców Lubonia.

 

Piotr Ciszak

II GPP Młodzików Bilcza 1

II Grand Prix Polski w Bilczy – od lewej Zuzia Sułek, Weronika Dombka, Patryk Pyśk.
fot. Dariusz Dombka

II GPP Młodzików Bilcza 2

II Grand Prix Polski w Bilczy – od lewej trener Piotr Ciszak, Zuzia Sułek, Weronika Dombka, Patryk Pyśk.
fot. Dariusz Dombka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *