Start » Slider » II Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym

II Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym

Wyświetlono 1 178 razy

II GPP Młodzików Bilcza 1_slider

Zuzia na podium a Patryk w czołówce – Czołowe miejsca młodzików LKTS Luvena Luboń w Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików!

Wielkim sukcesem zawodników LKTS LUVENA Luboń zakończyło się 2 Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików, które odbywało się w dniach 9-11 stycznia 2015 roku w Bilczy. Nowoczesna Hala Sportowa w Bilczy pod Kielcami była areną zmagań najlepszych zawodników w Polsce do 13 lat. Zawody przebiegały bardzo sprawnie i stały na wysokim poziomie sportowym. W imprezie wystartowało 105 dziewczyn i 127 chłopaków. Łącznie rozegrano 575 spotkań podczas turnieju.

Reprezentanci LKTS Luvena Luboń prawo startu uzyskali na podstawie wysokiego miejsca w rankingu ogólnopolskim Zuzanna Sułek (7) oraz Patryk Pyśk (10) natomiast awans z Grand Prix Wielkopolski wywalczyła Weronika Dombka. Warto dodać, że nasi reprezentanci będą uczestniczyli w kategorii młodzików także w kolejnym sezonie 2015/2016.

Zmagania rozpoczęły się od piątkowych eliminacji. Nasi zawodnicy do rywalizacji włączyli się w sobotę i zaprezentowali się bardzo dobrze. W kategorii młodziczek do półfinału awansowała bez straty seta Zuzanna Sułek. Znakomity turniej zakończyła zdobyciem brązowego medalu – 3 miejsce. Porażka z późniejsza zwyciężczynią wynikała głównie ze sposobu gry rywalki – kombi-atak, który jest rzadko spotykanym stylem gry i zawodnicy mają trudności z przystosowaniem się do takiego stylu. Weronika Dombka zagrała bardzo dobrze, ale niestety mimo dwóch zwycięstw w grupie nie awansowała do najlepszej „32” przegrywając rywalizację gorszym stosunkiem małych punktów. Start Weroniki należy uznać za bardzo udany gdyż zwycięstwa i nawiązanie walki z czołowymi zawodniczkami pozwalają patrzeć optymistycznie w przyszłość. To pierwszy jej start w Grand Prix Polski Młodziczek i jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenie przełoży się na jeszcze skuteczniejszą grę a analiza gry pozwoli na efektywniejszy program treningowy. Także Patryk Pyśk odniósł największy sukces zajmując 7 miejsce. Bardzo waleczny i ambitny zawodnik wielokrotnie prezentował zagrania stojące na bardzo wysokim poziomie. Widać postęp w grze wszystkich zawodników, co najbardziej cieszy, ale przed nami kolejne cele i należy stawiać sobie odpowiednio wysoko poprzeczkę. Najważniejsza praca jest na treningach i tylko tam można podnieść poziom sportowy.

Aktualnie na liście rankingowej Zuzia Sułek sklasyfikowana jest na 4 miejscu w Polsce, a Patryk Pyśk zajmuję 7 miejsce.  Ostatni turniej z cyklu Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików zostanie rozegrany w dniach 13-15 marca w Wałbrzychu. Mistrzostwa Polski tej kategorii wiekowej odbędą się w Luboniu w dniach 13-17 maja, na które to zawody już dzisiaj serdecznie zapraszamy do hali LOSIR-u sympatyków tenisa stołowego i mieszkańców Lubonia.

 

Piotr Ciszak

II GPP Młodzików Bilcza 1

II Grand Prix Polski w Bilczy – od lewej Zuzia Sułek, Weronika Dombka, Patryk Pyśk.
fot. Dariusz Dombka

II GPP Młodzików Bilcza 2

II Grand Prix Polski w Bilczy – od lewej trener Piotr Ciszak, Zuzia Sułek, Weronika Dombka, Patryk Pyśk.
fot. Dariusz Dombka


Więcej artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *